In Amerika probeert een ex-employé van McDonald’s Russell Rich, het bedrijf aan te spreken voor miljoenen dollars omdat hij zich het slachtoffer voelt van discriminatie. McDonald’s zegt dat de man een nieuwe positie weigerde en zelf ontslag genomen heeft.
Allelei factoren worden door beide partijen aangehaald, maar dat het om AIDS gaat, wordt niet rechtuit hardop gezegd. Rich heeft het feit dat hij aids had verzwegen.
Het schijnt zo te zijn dat aids niet besmettelijk is via het bewerken van eten.
Toch kan ik me voorstellen dat er klanten zijn die niet naar een restaurant zullen gaan zodra er bekend is dat de kok aids heeft. En ook dat daarom de eigenaar, zodra hij er achter komt, zal proberen van die kok af te komen.
Een aandoening mag niet van invloed zijn op of gevaren opleveren voor de functie die je uitoefent. Als je bv aids hebt, dan lijkt het me niet verstandig om aan de slag te gaan in de operatiekamer.
Dat de kok het heeft verzwegen kan ik me wel voorstellen, want waarschijnlijk was hij niet aangenomen.
Ik vind dan ook niet dat iemand om die reden ontslagen moet worden.








Doorsturen
Printen








Wat mij betreft mag je iedereen ontslaan, zolang je de bepalingen in het arbeidscontract maar naleeft.
Er heerst bij werknemers vaak de merkwaardige opvatting, dat ze RECHT hebben op de baan. Dat is natuurlijk volstrekt belachelijk!