Als de auto vandaag was uitgevonden zou
iedere overheid er voor zorgen dat er absoluut
niet één burger in zou mogen rijden. De
argumentie hiervoor zou zijn: te gevaarlijk,
te gecompliceerd en alleen geschikt voor
presidenten en het leger.
Gelukkig echter stamt de auto uit een tijd
waarin de wereld anders met het begrip
vrijheid omging. En zodoende is de auto
enorm populair geworden.
Vandaag de dag rijden er 600 miljoen auto’s rond en komen er in Japan alleen al per dag 22.000 bij. Dat is een enorme groei.
Het is altijd moeilijk om de toekomst te voorspellen, maar wij zullen het meemaken – tenzij je voortijdig overhoop wordt geschoten – dat er maar vier autoproducenten overblijven. Een in Amerika, een in Europa en een stel in het Verre Oosten. En geen één zal iets maken dat we zullen herkennen als een auto.
Ik twijfel er niet aan dat de snelheid-dood lobby uiteindelijk zal winnen. Dode babies doen het beter dan 400 pk. Dus alle auto’s zullen uitgerust worden met een satelliet gestuurde electronische toezichtshouder die je fysiek zal weerhouden om de maximumsnelheid te overtreden. Ik ben er ook zeker van dat het stuurwiel verwijderd zal worden. Mercedes heeft de technologie al om automatisch te remmen als dat nodig moet zijn. Het enige dat ze weerhoudt van installatie is de wetgeving. Dezelfde wetgeving die twee piloten verplicht op commerciele vluchten terwijl er maar één nodig is om te vliegen. Dit terwijl 80 % van alle vliegtuigongelukken veroorzaakt wordt door fouten van de piloot.
Het eindresultaat is dat je je auto niet meer bestuurd. Je klimt er in, zegt waar je heen wilt en je kan achterover leunen. Net als Will Smith in I, Robot.
Dit alles is zeker. En iedereen die het anders ziet, kan net zo goed in een gewaad aan het strand gaan zitten en de zee wegsturen.
Een andere zaak dat zeker is, is dat je niet in een hybride auto zal rijden zoals de Toyota Prius. Deze gebruiken net zoveel brandstof als normale auto’s en zijn ontworpen om de schuld van mensen weg te nemen wiens meningen komen van een man, zo hopeloos dat hij niet eens van George Bush kon winnen.
Je rijdt ook niet in een electrische auto. De batterij raakt op als het regent, droog is of waait. En om ze op te laden heb je een stopcontact nodig. Dit stopcontact wordt gevoed door een….electriciteitscentrale. Yippie.
Nee. Volgens de geleerden zal je auto zo goed als zeker aangedreven worden door waterstof. Dit gas is overvloedig aanwezig in het universum. En als het verbrandt wordt, produceert het enkel water.
Dit brengt mij op een interessant probleem. Als we zo bezorgd zijn over smeltende poolkappen en stijgende zeespiegels, hoe zou de wereld er dan uit zien als er 600 miljoen auto’s water uit hun uitlaten pompen ? Een probleem dat ik alleen opgemerkt heb tot nu toe. Waardoor het waarschijnlijk irrelevant is.
Het is mogelijk om waterstof in een motor te gebruiken in plaats van benzine of diesel. Als je hedendaagse techniek gebruikt, verlies je een vijfde van het vermogen en dat klinkt slecht. Maar, kom op ! Om slechts 20% achter benzine te zitten dat meer dan honderd jaar de brandstof is geweest….dat is geen slechte start.
Alleen denk ik niet dat dit de start zal zijn. Ik denk dat binnenkort de heilige graal ontdekt wordt: de waterstof brandstofcel.
Denk aan een batterij die constant opgeladen wordt door zuurstof en waterstof. Nee, echt. Je mixt het door elkaar en je krijgt puur drinkwater en electriciteit. Dat wordt dan gebruikt om je auto aan te drijven, geluidsloos en voor altijd.
Het lijkt science fiction maar de grote spelers zijn erg dichtbij nu. Dichtbij om een wereld zonder olie realiteit te maken.
En alsjeblieft niet denken dat je in een Hindenburgversie de weg op gaat, exploderend in een Nagasaki-achtige vuurbal iedere keer als je onder een hoogspanningskabel doorrijdt. Feit is dat tussen de atomen in metaal de beste manier is om waterstof op te slaan. Nu zijn er al geleerden die een manier gevonden hebben om 30 liter in een enkele gram grafiet te passen. En 30 liter is genoeg om een middenklasser 8.000 kilometer te laten rijden. Dus dat was het. Probleem opgelost. Persoonlijk vervoer overleeft. Wat zal uitsterven, echter, is het gevoel dat de auto persoonlijke vrijheid symboliseert. Als je naar huis gereden wordt in een snelheid die door de overheid toegestaan wordt en via een route gekozen door NASA.
Vertaald vanuit Jeremy Clarkson’s column in The Times.









Doorsturen
Printen









Een auto op waterstof, Geweldig!
Alleen, hoe komen we dan aan die waterstof, het is inderdaad ten overvloede aanwezig in het universum. Het is alleen op zijn zachtst gezegd onpraktisch om telkens bij de zon te moeten tanken.
Dan zijn er momenteel 2 andere manieren (welke commercieel haalbaar zijn) om aan waterstof te komen: kolenvergassing en electrolyse. kolenvergassing is het "verbranden" van kolen in aanwezigheid van water waardoor CO en waterstof gevormd worden. Die waterstof kan vervolgens gebruikt worden om de auto op te laten lopen. electrolyse is het scheidt water in waterstof en zuurstof dmv electriciteit. En voor electriciteit gebruike men: kolen!(Behalve die 1% die door een windturbune wordt opgewekt)
We zullen dus weer teruggaan naar het kolentijdperk. een van de smerigste, meest vervuilende brandstoffen ooit! Gellukig heeft het bedrijfsleven technieken ontwikkeld die verbranding van kolen wat zuiverder maken. Feit blijft dat waterstof auto’s via een omweg gewoon op kolen rijden. Maarja, wat men niet ziet…