
3. Libertariërs geven niets om de zieken.
Zoals u misschien heeft gehoord willen Libertariërs af van een overheidsbemoeienis zoals gezondheidszorg. Er wordt op dit moment een enorme hoeveelheid geld gestort in de gezondheidszorg, maar de wachtlijsten blijven oplopen.
Altijd als de overheid zich ergens mee bemoeit gaat de prijs catastrofaal omhoog en dat zie je dus ook gebeuren door subsidies in de gezondheidszorg.
Er is een enorme vraag naar dokters, maar door regulering van het beroep door vakbonden worden maar weinig nieuwe mensen arts.
Regulering van medicijnen is ook een erg groot probleem. De kosten worden enorm opgeschroefd door variërende economische redenen.
Wij willen al die regels weghalen zodat goedkopere oplossingen kunnen worden gevonden.
Er zijn meer punten van kritiek, maar we zullen het voorbeeld van medicijnvoorschriften eruit pikken.
Het kost enorm veel geld om goedkeuring van de overheid te krijgen om een medicijn op de markt te zetten.
Medicijnen zouden veel goedkoper zijn als ze werden getest volgens een meer rationeler proces. Die overheidstoestemming betekent ook dat medicijnen die voor zeldzame kwalen ontwikkelt kunnen worden niet gemaakt worden omdat ze te duur zouden worden. Er kan gewoon geen winst worden gemaakt op die manier.
Red de gezondheidszorg ingesteld door de overheid levens?
Ja, dat wel, maar het kost ook behoorlijk veel levens omdat heel veel mensen geen toegang tot bepaalde medicijnen krijgen door deze regulering. Er zijn zat medicijnen beschikbaar in andere landen die verboden zijn hier.
Zomaar een voorbeeld waar je duidelijk kunt zien dat overheidsbemoeiingen levens kosten in plaats van dat het ze beschermt.
Wij zijn voorstander van een open en vrije markt zonder regulering.
Mensen zijn zelf zeer goed in staat op die manier voor zichzelf te zorgen doordat medicijnen en advies een stuk goedkoper worden.
Wat zou er bijvoorbeeld met de armen en zieken gebeuren als de overheid geen geld meer heeft om te distribueren?
Het is helemaal geen goed idee om mensen afhankelijk te houden van subsidies.
vrij vertaald uit: Top Ten Myths About Libertarism by Stefan Molyneux
1. Libertarïers zijn rare einzelgangers en houden niet van gemeenschappen.









Doorsturen
Printen








“maar door regulering van het beroep door vakbonden worden maar weinig nieuwe mensen arts”
Is dat zo? komt dit werkelijk door regulering?
“Wij willen al die regels weghalen zodat goedkopere oplossingen kunnen worden gevonden.”
En is goedkoper in deze ook beter?
“Medicijnen zouden veel goedkoper zijn als ze werden getest volgens een meer rationeler proces. ”
En hoe ziet dat er uit? zo’n ‘rationeler proces’?
“Mensen zijn zelf zeer goed in staat op die manier voor zichzelf te zorgen doordat medicijnen en advies een stuk goedkoper worden.”
En zijn mensen ook in staat de kwaliteit of veiligheid van een medicijn te beoordelen?
Is iets van een waarborg in deze niet heel erg belangrijk?
flap [2] reageerde op deze reactie.
Liberty 5-3000 [4] reageerde op deze reactie.
Free-M. [19] reageerde op deze reactie.