
De hele discussie over de zogenaamd noodzakelijke verhoging van de AOW-leeftijd is zinloos en overbodig. Ten eerste is het gepropageerde AOW-tekort meer een budgettaire keuze van het kabinet dan een werkelijk tekort (we hebben het geld wel maar we willen het niet voor de AOW uitgeven). Ten tweede is het collectief en solidair sparen voor jezelf en anderen een onvermijdelijke voedingsbodem voor socialistisch misbruik. Het ontneemt de burger alle zicht op de eigen verantwoordelijkheid en de controle over het eigen financieel vermogen.
De discussie zou niet moeten gaan over de AOW-leeftijd maar over de basis van onze persoonlijke financiële levensplanning en de vrijheid om te sparen.
Door in de actieve periode geld apart te leggen, kun je blijven uitgeven in de inactieve periode (pensioen). Hoe meer je spaart, hoe vroeger je kunt stoppen met werken. Door langer door te werken kun je meer uitgeven zodra je gestopt bent. Dit systeem zou prima werken mits de burger zijn eigen vermogen kan beheren. Maar dat kan nu juist niet want die taak heeft de staat zichzelf gegeven.
In de actieve periode betaalt de burger ca. 60% belasting over zijn inkomsten. Dat geeft reeds een enorme druk op de ruimte om te sparen. Vervolgens benoemt de staat zich tot hoofderfgenaam bij overlijden en kunnen ook de kinderen en erfgenamen niet volledig genieten van het verzamelde spaargeld. Zelfs als je – ondanks de belastingen – in staat bent geweest om te sparen, wordt dit spaargeld wederom weggenomen. Zo kan de gemiddelde burger moeilijk sparen.
De burger spaart bij de overheid (en bij pensioenfondsen) en dat is vragen om ellende. Je hebt geen zeggenschap meer over jouw spaartegoed, het wordt uitgedeeld aan anderen en tot slot krijg je te horen dat je er twee jaar langer voor moet doorwerken. Dat is socialisme in optima forma.
De mensen die nu protesteren tegen de verhoging van de AOW-leeftijd, zien wel de nadelen van deze enkele maatregel maar houden het gehele nadelige systeem graag in stand. Dat is een heilloze weg. Elke verbazing of verontwaardiging over deze maatregel is misplaatst en kinderlijk naïef. Zolang je toestaat dat de overheid jouw spaargeld beheert, kun je niet anders dan verwachten dat je dit geld vroeg of laat geheel of gedeeltelijk kwijt bent, of je nou stopt op je 60-ste, 65-ste of 67-ste.
Sen Huwa








Doorsturen
Printen







Inderdaad een gedrocht.
Stel je bovendien eens voor dat een bank op je 65e tegen je zou zeggen dat je je geld niet mag opnemen en nog 2 jaar moet wachten. Zouden ze niet mee wegkomen. Maar ja, do overheid maakt dan ook haar eigen wetten. Private mafia’s kunnen daar alleen maar van dromen.
Of zoals Mencken al zei “If people behaved like governments, you’d call the cops”.