
De Conventie, onder andere gesponsord door Warren Buffett, was een doorslaand succes, maanden van te voren geheel uitverkocht en werd van 12 tot en met 14 maart bijgewoond door ruim 2500 personen.
Naast radicale atheïsten zoals Richard Dawkins , Taslima Nasrin en Hugo J. van Reijen waren ook agnosten aanwezig zoals Professor Tamas Pataki , die betoogde dat het leven op een planeet zonder religie vermoedelijk niet beter zal zijn dan op een planeet met religie en er tevens op wees dat voor velen contact met een bovennatuurlijk wezen voorziet in een niet te onderschatten emotionele behoefte.
Het spreekt vanzelf dat velen van de aanwezigen het atheïstische licht pas aanschouwden ver na de datum van hun geboorte. Een spreker vertelde ,dat hij atheïst was vanaf zijn vijfde, een ander werd het pas op zijn veertiende en tal van aanwezigen hadden het atheïsme pas omhelsd als volwassenen.
Voor het wegnemen van de angst voor de dood , zo verzekerden enige sprekers, hebben wij geen religie nodig.
Wij zijn er immers miljarden jaren niet geweest. Daar hebben wij geen traumata aan overgehouden, dus waarom zou er iets akeligs met ons gebeuren na ons overlijden, zin redeneerden zij.
Atheïsme, betoogde een van de sprekers, is een geloof zoals andere geloven.
In één opzicht onderscheidt dit geloof zich in Australië echter van andere. Om in Australie volledige belastingvrijdom te verkrijgen, moet een geloof aan drie voorwaarden voldoen:
- er moet een gebouw zijn
- er moet een functionaris in dienst genomen (priester, dominee of een andere geloofsverkondiger)
- het geloof moet zijn in een BOVENNATUURLIJKE macht.
Alles dat niet bovennatuurlijk is valt uit de boot. Dat is natuurlijk wel vreemd, want je kunt je beter met iets bezighouden dat zeker bestaat dan met iets, waarvan het bestaan zo duister en onzeker is!
De interressantste speker was Richard Dawkins, die voor deze gelegenheid helemaal uit London binnengevlogen was.
Opmerkelijk was ook de 31-jarige Filipino Marquez Comelab die zijn baanbrekende publicatie “The Tyranny of God” (306 pagina’s) presenteerde ( ISBN 978-0-646-50169-7), te bestellen bij marquez@reasonism.org). Hij is de enige Filipino die geheel van god los is, die ik ooit heb ontmoet.
Dan Barker was er ook. Hij droeg het evangelie uit gedurende een periode van 19 jaar ( vanaf zijn vijftiende), behaalde een graad in de theologie, schreef een groot aantal Christelijke kinderliedjes, zoals “Mary had a little lamb” en ” His fleece was white as snow”, maar werd 1984 atheist en maakte dit bekend in een televisie-interview met Oprah Winfrey.
“Conventie Atheïsme 2011 AMSTERDAM”, misschien iets voor Nederland ?
Hugo van Reijen









Doorsturen
Printen


(3 votes, average: 4.67 out of 5)




“Om in Australie volledige belastingvrijdom te verkrijgen, moet een geloof aan drie voorwaarden voldoen:
- er moet een gebouw zijn
- er moet een functionaris in dienst genomen (priester, dominee of een andere geloofsverkondiger)
- het geloof moet zijn in een BOVENNATUURLIJKE macht.
Alles dat niet bovennatuurlijk is valt uit de boot. Dat is natuurlijk wel vreemd, want je kunt je beter met iets bezighouden dat zeker bestaat dan met iets, waarvan het bestaan zo duister en onzeker is!”
Nou zo vreemd is dat niet. Je moet wel eerst ziek zijn voor je in aanmerking komt voor psychiatrische behandeling op kosten van de staat. Of voor ondersteuning als kansarme te genieten.
Dus als je beweert religieus gehandicapt te zijn, moet je wel echt geloven in iets occults, anders loop je het maar te faken, zoals een nep-WAO-er die gewoon geld wil zonder arbeidsongeschikt te zijn