
Artikelen over sponsoring doen mij steeds meer verbazen. Zo lees ik nu bij voorbeeld op BeursPlaza dat de RABObank: “Hoewel wij het niet exact weten, schatten wij de investering in sponsoring in Nederland van de gehele Rabo-organisatie op €30 tot €35 miljoen per jaar.”
Als een bedrijf geen subsidie (belastinggeld) ontvangt, moeten ze natuurlijk helemaal zelf weten wat zij met hun geld doen. Eigenaars en directie mogen dat uiteraard zelf beslissen.
Als een bedrijf wel subsidie (belastinggeld) ontvangt, is het uitdelen van sponsorgeld echter absurd! Het kan immers nooit de bedoeling zijn dat belastinggelden via een dergelijk kanaal naar fietsers, voetballers of kunstenmakers en andere artiesten gaat.
Bedrijven die wel subsidie ontvangen en tegelijkertijd geld geven aan fietsers, voetballers of wat dan ook, moeten verplicht worden dat geld onmiddellijk terug te betalen.
Maar ook als er geen belastinggeld gebruikt wordt, blijf ik het een vreemde zaak vinden. Een bedrijf is in zaken om winst te maken door waardevolle producten of diensten aan zijn klanten te leveren. En zelfs als veel klanten veel houden van fietsen en die andere hobby’s, dan zou het eerlijker zijn om de diensten/producten goedkoper te maken. Dan kan iedere klant goedkoper terecht en zelf bepalen of en wie er gesponsord wordt.









Doorsturen
Printen








Hub,
ik ben het toch niet echt eens met de strekking van het artikel:
ten eerste ben ik het nooit eens met subsidie.
Maar om vervolgens te stellen dat als er subsidie is dat die niet aan sponsoring mag worden uitgegeven vind ik wel weer onzin. Van iets sponsoren krijg je toch ook weer iets terug? Wie weet is het voor het desbetreffende gesubsidieerde bedrijf, de beste en goedkoopste manier om reclame te maken. reclame die ze nodig hebben om te hun producten aan de man te brengen.
Althans: ik dacht dat rabobank sponsor is om reclame te maken. Ze krijgen er zeker reclame voor terug.
Nogmaals ik ben helemaal tegen subsidie, dus zouden we zowiezo niet in het verval moeten raken te gaan lopen discussieren waar die subsidie nou wel of niet aan mag worden uitgegeven.
Sponsoring voor ondernemers, kan soms een manier zijn om de winst te drukken en minder belasting te betalen. Ze kan zo ook je eigen hobby sponsoren, das toch wel weer handig.
Scrutinizer [3] reageerde op deze reactie.
Hub Jongen [5] reageerde op deze reactie.