De gemiddelde bureaucraat doet er alles aan om te voorkomen dat u ongelukkig wordt. Nou ja, uitgezonderd natuurlijk de libertariers want het tegenstrijdige van de openingszin is dat naarmate ze u meer trachten te beschermen, u er ongelukkiger van wordt.

De SUV kwestie in Nijmegen was weer een ‘leuk’ voorbeeld. Maar ook die kostenberekening van financiële bescherming: die bescherming kost een veelvoud van de eventuele schade die er zonder bescherming zou zijn kon u hier lezen.(10-10: financieel toezicht)

Vandaar nog even : ONGEVAL THUIS IS DOODSOORZAAK NUMMER EEN.
In Nederland vielen vorig jaar 2400 doden door een ongeval in of rond het huis.
Ik stel voor dat we in navolging van Nijmegen, nu alle huizen gaan verbieden; en wel nu meteen!
Want SUV’s gingen slechts om wat overlast en jaloezie, hier gaat het om 5 doden per week!
Sterker, we moeten als de drommel de ambtenaren en Kamerleden aansprakelijk stellen dat zij nog niet hebben ingegrepen.

Onzin? Ja natuurlijk, dat hoef ik niet uit te leggen. Maar zo zijn we wel steeds meer vrijheid aan het inleveren, is het dan niet met het huis, dan wel met waar u nog mag bouwen, de sigaret, of het huisvuil enz.
Je kunt nu eenmaal niet voorkomen dat er mensen doodgaan. Let op: iedereen gaat dood!
Je kunt veel doodsoorzaken tegengaan, maar dan nog gaan er mensen dood. En zelfmoord verbieden is ook weer zo iets.
Kortom: we kunnen niet alles voorkomen en vaak gaan we te ver in het voorkomen.Althans, geef ons weer het recht zelf te bepalen wat we willen voorkomen.