In België hebben ze de staatshervorming voor de zoveelste keer niet kunnen lijmen. *)
Nu weer hoor je allerlei oplossingen. Vreemd dat er daarbij meteen gedacht wordt om de Vlamingen maar onder Nederland te stoppen.
De Vlamingen zouden wel gek zijn en de ellende straks opnieuw laten beginnen.
Laat Vlaanderen gewoon een nieuwe vrije staat worden.
Het is nu weer dezoveelste kans dat Vlamingen iets verstandigs kunnen doen.
 
*) NOS15 Juli Koning Albert zoekt uitweg crisis
Koning Albert heeft zich door de voorzitter van de Senaat en de premiers van Vlaanderen, Wallonië en het gewest Brussel laten informeren over de crisis in de federale regering.

Het is voor het eerst dat een Belgische koning de deelstaten heeft geraadpleegd om een oplossing te zoeken voor een federale crisis. Naar verwachting heeft koning Albert nog de hele week nodig om alle partijen te horen.

De crisis ontstond gisteravond omdat de coalitie het niet eens kon worden over een grote staatshervorming. Struikelblok is de opsplitsing van het tweetalige kiesdistrict Brussel-Halle- Vilvoorde.

65 REACTIES

  1. heropleven en bedaren
    betekent
    rebondir et se ressaisir,
    terugstuiten/terugbotsen/terugspringen (zoals een basketbal) en zich herpakken,
    zou ik zeggen.

    “Nieuwe vormen van samenleven zonder scheiding der geesten”,
    daar moet ik eens over slapen.
    Op het eerste gezicht lijkt dat geen slecht idee.

    http://www.lalibre.be/actu/belgique/article/434989/le-discours-royal-prudent-sur-la-crise.html
    UITREKSEL
    Mesdames et Messieurs, Il y a maintenant près de 15 ans que le Roi Baudouin nous a quittés, mais il reste très présent dans la mémoire de nos concitoyens. Notre pays traverse, vous le savez bien, de sérieuses difficultés politiques, mais j’aimerais rappeler que les difficultés et les crises sont aussi des occasions de rebondir et de se ressaisir. La division dans les esprits n’est pas une fatalité. C’est l’union et la tolérance dans le respect de l’identité de chaque entité fédérée qui représentent la seule voie possible dans notre société démocratique. Nous devons inventer de nouvelles formes de vivre ensemble dans notre pays.
    Néanmoins, je ne voudrais pas m’étendre davantage sur nos difficultés institutionnelles présentes, […]

  2. “Nieuwe vormen van samenleven zonder scheiding der geesten”.

    “Scheiding der geesten”, “la division dans les esprits”.
    Het gaat dus niet om de Cartesiaanse scheiding tussen geest en lichaam
    maar om de scheiding tussen de geesten onderling.

    Zoals Stephen Hawking het uitdrukt in de Conclusie van zijn boeken
    A Brief History of Time, New York, Bantam Books, 1989
    en A Briefer History of Time, New York, Bantam Books, 2005,
    (dit laatste samen met Leonard Mlodinow):

    If we do discover a complete theory [of the universe], it should in time be understandable in broad principle by everyone, not just a few scientists. Then we shall all, philosophers, scientists, and just ordinary people, be able to take part in the discussion of the question of why it is that we and the universe exist. If we find the answer to that, it would be the ultimate triumph of human reason — for then we would know the mind of God.

  3. Voor de toespraak stelde ik mij de vraag wie de politieke verantwoordelijkheid zou opnemen voor die toespraak des Konings.

    Ik citeerde André Alen:
    The King can do no wrong, zo luidt een basisbeginsel van de parlementaire monarchie. De regel van de onschendbaarheid van de persoon des Konings, neergelegd in artikel 88 van de Grondwet, is absoluut. Maar dit beginsel is alleen dan aanvaardbaar, wanneer iemand anders de verantwoordelijkheid voor de handelingen van de Koning draagt.

    “Nieuwe vormen van samenleven zonder scheiding der geesten”, dat betekent dat we op zoek gaan naar het antwoord op de vraag waarom wij en het universum bestaan, zei Stephen Hawking.

    Op dat ogenblik, is politiek en zijn politiekers irrelevant.

    Politieke verantwoordelijkheid bestaat dan ook niet meer.

    Dit is dan de wraak van Zijne Majesteit de Koning der Belgen voor het feit dat de politiekers meer dan een halve eeuw geleden de terugkeer op de troon van de vader van Zijne Majesteit, Koning Leopold III, hebben verhinderd.
    (Voor de Hollanders: De koningskwestie is de benaming voor het politiek conflict dat in België ontstond na de Tweede Wereldoorlog over de terugkeer op de troon van Koning Leopold III.
    http://nl.wikipedia.org/wiki/Koningskwestie )

    Sarkozy, de politieker bij uitstek, begrijpt dat ook zeer goed en blijft daarom de onafhankelijkheid van de Europese Centrale Bank betwisten.
    Sarkozy doet op een ogenblik dat de Grotere Depressie voor de deur staat.

    Sarkozy in drive to hold ECB to account
    By Ben Hall in Paris and Ralph Atkins in Frankfurt
    Financial Times, July 20 2008 23:35
    http://www.ft.com/cms/s/0/693d724a-5699-11dd-8686-000077b07658.html
    UITREKSEL
    The French president is drawing up plans to boost the political accountability of the European Central Bank, underlining his focus on the conduct of monetary policy

    The global economy is at the point of maximum danger
    By Ambrose Evans- Pritchard
    The Daily Telegraph, 11:54pm BST 20/07/2008
    http://www.telegraph.co.uk/money/main.jhtml?xml=/money/2008/07/21/ccview121.xml
    UITREKSEL
    It feels like the summer of 1931.

    Gelukkig is de politiek en zijn de politiekers vandaag irrelevant.

    Op die manier zal er een uitweg zijn uit de Grotere Depressie …

Comments are closed.