Zeilmeisje_Politiebegeleiding.Laura Dekker (14) is “anders” dan andere kinderen. Ze heeft eigen ideeën en wil een zeiltocht om de wereld maken. En het is in dit land niet zo best als je zo jong al zo ondernemend bent. Dan komt een ambtenarenbureau “jeugdzorg” in actie om het kind op te voeden tot normale goedgehoorzame burger.


Laura werd verboden die zeiltocht te maken en kwam onder toezicht. Daar wist ze op de een of andere manier aan te ontsnappen, maar ze werd op St. Maarten weer gevangen en onder begeleiding van bewapende mannen terug naar Nederland gevoerd. “Zie foto.
Volgens de NOS moet ze daar onmiddellijk voor de rechter verschijnen die dan gaat bepalen wat er met haar moet gebeuren. Krijgt ze straf?

Lees ook wat haar grootouders schreven in de Volkskrant van vandaag:

Opa en oma
In een open brief in de Volkskrant halen de grootouders van het meisje uit naar Bureau Jeugdzorg. Ze schrijven dat hun kleindochter in een paar maanden is veranderd van een ondernemende tiener in een gesloten meisje dat totaal geen vertrouwen meer heeft in volwassenen.

…..

Volgens de grootouders geeft Jeugdzorg niets om Laura en is ze daarom weggelopen.

186 REACTIES

  1. Op dit tijdstip blijft alleen “was banging his wife” hangen….inspiratie voor als ik zo mijn mannetje opzoek onder de warme lappen.
    Thanks!

  2. @Moswolkje [60]:

    Omdat ze een passie heeft voor zeilen en een grote afstand wil varen is het meteen een Alles-moet-kunnen Vader?

    Onderschrift stelt: Laura Dekker maakt het vooral zichzelf heel moeilijk

    En wat moet ik met dat onderschrift dan?
    Dat is een stelling waar ik niks mee kan.

    En ik snap je bezorgdheid wel als moeder maar toch dit is niet jouw kind en jij kent haar ook niet. toch?

  3. @Moswolkje [60]:

    Ah, nu komt de aap uit de mouw. De persoonlijke relatie en/of ambities van Laura en haar ouders gaat u net zo min als mij geen zak aan, en de overheid al helemaal niet. De overheid die, met ondersteuning van mensen die het nodig vinden om hun mening dwingend op te leggen aan anderen, tot in de schaamstreek van de kinderen kan beschikken over het lot van “haar” onderdanen.

    Zum kotzen. Werkelijk.

  4. Dit meisje is al vroeg rijp en weet wat ze wilt De overheid staat nog in zijn kinderschoenen en wilt een socialistische staat vormen,waarbij de overheid alles uit maakt met hun zogenaamde deskundigen en op deze manier een incestueuse maatschappij vormt!!!!!!!!!

  5. @Moswolkje [46]:
    OK, klinkt redelijk. Maar hoe zoud u erover denken, indien die risico´s zouden worden afgedekt, bijv. door Palief ?
    Zoiets zou toch tenminste aan de orde moeten zijn geweest, maar daar heb ik in de pers niets over gehoord.

  6. @Hub Jongen [65]:
    Nou ja, denk maar aan het voorzorgbeginsel. Als er wat gebeurt, zal er een beroep op buitenstaanders worden gedaan (zoektochten met militaire vliegtuigen en zo) en dan is de vraag: wie zal dat geintje betalen? De Schatkist wellicht.

    Bovendien loop je de kans, dat er dan weer allerlei ministers en ambassadeurs aan komen vliegen (N.B. CO2-uitstoot!), er Kamervragen komen, weet ik veel…
    Kortom een hoop herrie om niks.

  7. @henk [40] (en anderen):
    Sinds wanneer is het verplicht om iemand persoonlijk te kennen om een mening te mogen hebben over gedrag zoals dat in de media wordt verwoord? Moswolkje geeft op een openbaar forum haar mening over iets waar hier over gesproken wordt. Het feit dat u meteen kleinerend begint te doen zegt genoeg over uw vermogen tot relativeren.

    Laura had kunnen weten dat ze met haar onbezonnen actie om naar het buitenland af te reizen weer in de media zou verschijnen. Nu dit inderdaad is gebeurd en overal op het internet weer de discussies opduiken, moet er niet geklaagd worden dat zij het onderwerp van het gesprek is.

    Overigens legt Moswolkje met haar mening wel de vinger op de zere plek. Op internet kan iedereen roepen dat we het meisje vrij moeten laten en dat ze moet kunnen doen wat ze wil. Lekker makkelijk, want wij dragen geen enkele verantwoordelijkheid. De boodschap is: bekijk de situatie eens vanuit de kant van mensen die wel verantwoordelijk zijn.

    Een wereldreis maken is niet een “ik wil en zal op balletles of jullie willen of niet”. Het leven van het meisje kan in gevaar komen en dan is het de vraag of het behoorlijk is dat degenen die werkelijk verantwoordelijk voor haar zijn dat risico nemen. Veel mensen vinden van niet. Deskundigen vinden van niet. De rechter vindt van niet. De mening van Moswolkje is daarom zo gek nog niet.

    MSG [76] reageerde op deze reactie.
    R. Hartman (NI) [81] reageerde op deze reactie.

  8. Jeugdzorg maakt meer kapot dan je lief is.

    Echt een schande een doodnormaal meisje die zin heeft in het leven zo kapot maken dat ze het nodig vindt om te vluchten. Nadat ze gevlucht is haar ook nog eens uit huis willen plaatsen…. ongelofelijk

  9. Hahaha die LvM toch

    Uit het originele artikel zou je kunnen afleiden dat er teveel regeltjes zijn in Nederland, of dat vrijdenkers worden terug gefloten in Nederland.

    Sommige mensen willen iets op een andere manier aanpakken.

    maar,zelfs op deze site moeten internationale artiesten zich aan de regels houden volgens commentatoren die niet weten wat meetrum is en de strekking van de text niet hebben gesnapt.

    LvM [93] reageerde op deze reactie.

  10. @Misdefinitie [72]:
    Het ergste wat er zou kunnen gebeuren is dat ze overlijdt tijdens de tocht. Heel erg jammer voor haar en haar familie, maar degene die daar verantwoordelijk voor zijn, is zijzelf en haar ouders. VERDER NIEMAND !! Het klinkt hard maar ik zal er geen traan om laten, net als ik dat niet doe als er een willekeurig kind omkomt op weg naar school in zeg china. Ik ken ze niet, heb er geen band mee en kan er al helemaal niet over oordelen omdat ik ook de situatie niet ken. Moswolkje mag haar mening hierover spuien, maar moet dan ook niet verbaasd zijn dat ze met argumenten neergesabeld wordt, dat recht hebben de andere forum leden dan weer.
    Als Laura en haar vader die beslissing willen nemen wie zijn wij om dat te verbieden? En persoonlijk kots ik ook van mensen die het zo goed voor hebben met anderen en hen willen beschermen tegen hun wil.

    Misdefinitie [88] reageerde op deze reactie.

  11. Een mening???? Uitschelden van een 14 jarige die niemand kwaad doet op een openbaar forum vind ik verachtelijk. Volwassen mensen op dit forum die vinden dat Laura beschermd moet worden tegen zichzelf maar haar ondertussen bespotten en kleineren maken, laat ik het heel vriendelijk zeggen, een grove denkfout.

  12. @Paul Martens [54]:

    precies en ik probeerde dat waarschijnlijk iets e ongenuanceerd duidelijk te maken aan moswolkje.

    Heel veel mensen schijnen een mening te hebben en dat terwijl ze niet alle ins en outs weten, laat staan dit meisje te kennen. Dit moet mij zeer denken aan mijn bemoeizuchtige alles beter wetende buurvrouw, zonder dat ze je kent maar wel met de hele buurt roddelt.

    In dit specifieke geval heb ik geen oordeel over Laura.

    Als we het hebben over bemoeizucht van de staat die zo ingrijpt in persoonlijke keuzes, dan verafschuw ik dat zeer. Daar wil ik het iver hebben.

  13. @Misdefinitie [72]: De boodschap is: bekijk de situatie eens vanuit de kant van mensen die wel verantwoordelijk zijn.

    De spijker op de kop!

    Maar dan: Het leven van het meisje kan in gevaar komen en dan is het de vraag of het behoorlijk is dat degenen die werkelijk verantwoordelijk voor haar zijn dat risico nemen. Veel mensen vinden van niet. Deskundigen vinden van niet. De rechter vindt van niet.

    U ziet ‘Deskundigen’ en ‘De rechter’ kennelijk als “degenen die werkelijk verantwoordelijk voor haar zijn”! U doet uw nick wel eer aan.

    Waar komt die enorme misvatting vandaan? De enige die werkelijk verantwoordelijk is voor Laura is Laura zelf, en zolang zij geacht moet worden geen verantwoordelijkheid te kunnen dragen (waar hier geen sprake van lijkt) haar ouders. Verder niemand. Punt. Laura is een soeverein individu, de eigenaar van haar lichaam en haar leven.

    IEDEREEN die meent dat Laura opgesloten zou moeten worden of anderszins door de staat van haar soevereiniteit ontdaan moet zich eens ernstig afvragen hoe hij of zij staat tegenover fascisme en socialisme.

    Het erkennen van eigendom maar het beheer van dat eigendom niet aan de eigenaar overlaten is fascisme.

    Wie zelfs dat eigendom niet erkent is een socialist.

    De vraag aan deze lieden is: ziet u zichzelf als fascist of als socialist, en bent u daar trots op?

    Zo nee, dan dient u uw uitgangspunten nog eens te herzien.
    Zo ja, dan is verdere discussie zinloos…

    Misdefinitie [89] reageerde op deze reactie.

  14. Lees ook dit artikel van de Nationale Ombudsman over jeugdzorg, nota bene dus van iemand die wel (ten onrechte, dus) van mening is dat de staat hier iets te zeggen heeft.

    En dan heeft Micha Kat nog wel wat info over de kringen waarin jeugdzorg zich beweegt.

    Tenslotte hier DE reden dat de staat meent zich met andermans kinderen te mogen bemoeien (vanaf 6:10 ongeveer). Zeer leerzaam.

  15. @René [83]:
    ik snap uw verontwaardiging niet over het feit dat iemand van 14 3500 euro pint. Wat is het probleem daarmee? Je kan het hooguit merkwaardig vinden of je er over verbazen, maar in uw geval is het verontwaardiging. waarom?

  16. Er was ook ergens een autoriteit van die bende criminelen die zei:
    “het net sluit zich rond Laura”
    We krijgen de zuurstof en de levenslust er wel uitgeperst. Hoe deze door meid zowieso niet door het indoctrinatiesysteem gecrasht was, is natuurlijk al een raadsel.

  17. Mike Perham (UK) maakte op zijn 14e een solo-zeiloversteek over de Atlantische Oceaan en op zijn 17e een solozeiltocht rond de wereld. De Finse schansspringer Toni Nieminen was met 16 een van de jongste olympische kampioenen, samen met de Roemeense turnster Nadia Comneci die al op 9 jarige leeftijd haar eerste internationale kampioenschap won, en de Chinese zwemster Fu Mingxia die op 12 jarige leeftijd de jongste wereldkampioen werd. De Amerikaanse Victoria Rae White was met 10 jaar de jongste mens die op alle 7 continenten heeft geskied. Sergej Karjakin uit Oekraïne is met 12 jaar de jongste schaakgrootmeester ter wereld en de Indiase Koneru Humpy is met haar 15 jaar de jongste vrouwelijke schaakgrootmeester ter wereld. Kimberley Perez begon met haar radioshows in LA toen ze 5 jaar oud was. De Hongaar Adám Lörincz was 14 toen zijn anderhalf uur durende musical Star of the King werd opgevoerd. De Vlaamse Claire De Volder is met 17 de jongste helikopterpiloot ter wereld.

    Dit zijn slechts enkele voorbeelden van jonge mensen met een uitzonderlijke begaafdheid en ambitie. Overal ter wereld en de hele menselijke geschiedenis zijn er jonge mensen geweest die uitzonderlijke talenten hadden op het gebied van wetenschap en cultuur, sport, politiek enz. Die belangstelling gaven zij vaak al heel jong aan. Verstandige ouders laten hun kind daarin vrij ontwikkelen.

    Laura Dekker is niet anders. Waarom zou zij haar ambitie om de jongste solozeiler ter wereld te worden dan niet kunnen waarmaken ?

    ===
    http://www.lauradekker.nl/
    http://www.pharosnl.nl/
    http://hoogbegaafd.startpagina.nl/

  18. @R. Hartman (NI) [81]:
    Haar ouders hebben de zaak voorgelegd aan de rechter. Hij mag er dus in samenwerking met deskundigen over oordelen.

    Met zware termen als socialist en fascist suggereert u dat ik alle vrijheid van het meisje wil afnemen. Daar is geen sprake van. Ik ben een groot voorstander van bezit en vrijheid. Het verschil met uw standpunt is dat u pleit voor 100 % absolute vrijheid ongeacht wat er kan gebeuren en ik in geval van een minderjarige rekening wil houden met het risico dat ze zichzelf de dood injaagt.

    Op internet is het erg stoer om met een beroep op de absolute vrijheid te roepen dat ze maar moet gaan zeilen. Maar als er wel wat gebeurt, dan staan mensen vooraan de rij te dringen om te roepen waarom het meisje niet goed begeleid is. Overigens is het haar niet volledig verboden. Ze moet meer ervaring opdoen en kunnen aantonen dat ze het kan redden. Is dat gebeurd, dan is er geen belemmering om haar te laten zeilen. Van haar verwachten dat ze goed voorbereid weggaat is mijn inziens geen onredelijke eis.

    R. Hartman (NI) [91] reageerde op deze reactie.

  19. @Misdefinitie [88]:
    Het is geen makkelijk argument, maar het enige argument. Ik stuur, net als u, niemand naar zee en daarbij heb ik geen enkel recht, net als u, om dit te verbieden. U begeeft zich in dit geval op een hellend vlak. Wie bepaalt wat voor wie iets verboden wordt? Het gaat erom wie er verantwoordelijk is. Niet u of ik, maar Laura en haar ouders.
    Ik zou bijvoorbeeld ook mijn buren niet kunnen verbieden om (mochten ze dat doen) zich volledig in de schulden te steken. Ook al is dat niet verantwoord. Of een kennis die perse de k1 zou willen beklimmen.

Comments are closed.