Liever had ik niet gezien, dat er op  deze site  reclame  gemaakt wordt voor financiële  producten.

Nu dat  toch  gebeurt , gebiedt  de integriteit mij, hierbij  uiteen te zetten   wat er  in de tachtiger jaren gebeurd is met degenen die  belegden overeenkomstig de principes van Harry Browne.images

Zij cliënten werd geadviseerd, hun geld in tweeën te verdelen: geld voor de permanente portefeulle en   voor de variabele   portefeuille.  Dit werd voor vrijwel alle  cliënten  een enorm  verliesgevende zaak, want de  variabele  portefeulle  daalde  jarenlang   desastreus in waarde.

Het geld voor deze  portefeuille  diende gestald te worden bij een bank ; Harry Browne  vertelde  de bank ,wat er met het geld  moest gebeuren.

Maar vrijwel alles   zag hij fout : hij adviseerde  bij voorbeeld puts te kopen, die  grotendeels  waardeloos  werden  en adviseerde zilver   en goud te kopen, waarvoor hij een grote toekomst voorzag. 

Harry   voorspelde   bij  voorbeeld voor het zilver een “long term equilibrium  price”  van    15 dollar per ounce:  een prijs   die  niet gehaald werd alvorens vele jaren later de dollar  zwaar in waarde gedaald was.

Door:

–  in aanbevelingen   over je eigen product alleen te spreken over de ene  portefeuille die winst  maakte

-te zwijgen over  andere portefeuilles  uit dezelfde keuken, die jarenlang  een ramp was voor de speculerende beleggers

-achteraf alleen te vertellen over hetgeen leuk uitkwam

-achteraf niet te spreken over hetgeen falikant verkeerd uitkwam

-procentuele   stijgingen niet te corrigeren voor inflatie,

maak  je je op zijn minst schuldig  aan   verkeerde voorlichting  en op zijn ergst aan  misleiding , hoe goed bedoeld de gegeven voorlichting  ook bedoeld moge zijn geweest.

Harry Browne was iemand  die ik  om zijn libertarische  gedachtengoed waardeerde  en bewonderde, maar als duur betaald financieel adviseur was hij een ramp  van de eerste orde.

Hugo van Reijen

7 REACTIES

  1. VREEMD- er schijnen reacties verdwenen te zijn.
    We zoeken verklaring.

    Ik meen eerder minstens 2 reacties gezien te hebben:
    1. IVO, blij met advies van Harry Browne
    2.Ikzelf heb er voordeel van gehad en ook een kennis van mij.

    Er zijn kennelijk ook andere mogelijkheden met Harry Browne systeem

    Hub

    hugo van reijen [2] reageerde op deze reactie.

  2. Iedereen met een IQ boven de 120 kan met 2 keer 2 uur per dag werken een vermogensrendement halen van 5% per dag. Handelen in aandelen en goud voor de langere termijn is als meedoen aan de lotto.
    In de valutahandel gelden objectievere wetmatigheden die ontzettend inzichtelijk zijn.
    Forex is de enige manier om in razend tempo financieel onafhankelijk te worden, puur op basis van technische analyse. Kind kan de was doen.

    hugo van reijen [7] reageerde op deze reactie.

  3. @ LvM
    Voorzichtige schatting van VWO niveau? Arbitrair als de pest, ik geef het toe.

Comments are closed.