Het is ons allen bekend dat over de gehele wereld handel ernstige belemmeringen ondervindt ten gevolge van schadelijke bureaucratie, soms op grote schaal, soms ook op kleine.
Enkele weken geleden stak ik de landsgrens over tussen Indonesië en het voormalige Sultanaat Ocussi Ambeno ( nu onderdeel van Timor Leste).
Voorheen, tijdens de jaren van de Indonesische bezetting, was dit een drukbereden route met een levendig handelsverkeer.
Op het moment dat Timor Leste onafhankelijkheid verkreeg stopte dit verkeer, tot droefenis van alle partijen. De door Indonesië omgeven enclave Ocussi Ambeno behoort nu tot een van de meest achtergebleven gebieden ter wereld.
Taxi’s rijden er niet en in de hele enclave is er slechts een hotel met kamers zonder air conditioning , waar iedere nacht om twee uur een brullende generator wordt aangezet die verder slapen onmogelijk maakt. Er is dan ook geen bezoeker die het langer dan een dag uithoudt.
Handel en persoonlijke grensoverschrijding zijn nu door zoveel bureaucratie omgeven, dat de meeste lokale passagiers en praktisch alle handel nu opteren voor bospaadjes, waar men niet op controleposten stuit.
De officielë grenspost, waar zich circa 40 ambtenaren bevinden, is slechts geopend van 8 tot 16 uur op maandag tot en met vrijdag en wordt slechts gepasseerd door gemiddeld 25 personen per week.
Soortgelijke of ergere situaties heb ik aangetroffen in onder meer, maar niet beperkt tot, de volgende grensgebieden:
India- Nepal, India-Bangladesh,Bhutan-India,Griekenland-Albanië, Griekenland-Turkije
Over de gehele wereld gaat het om vele duizenden gebieden, waar grensverkeer wordt belemmerd ten detrimente van hen die aan weerszijden van de grenzen wonen.
Hugo van Reijen
Dus je kan buiten kantooruren gewoon ongehinderd die grens oversteken? Het valt mij nog mee dat de ambtenaren niet dagelijks 2 uur lunchpauze krijgen.
Hugo J. van Reijen [3] reageerde op deze reactie.
In een volledig geprivatiseerde wereld zou het goed mogelijk zijn dat dit soort situaties ook gaan ontstaan. Discriminatie en mensen verbieden op je grondgebied is dan zeer wel mogelijk.
Maar goed, dan is het op basis van vrijwilligheid. Een overheidsbureaucraat die oneigenlijke grenzen bewaakt, is natuurlijk sowieso slecht bezig.
@Bon Vivant [1]:
Nee, dat kan niet, want er is altijd bewaking aanwezig.
Ik kwam na sluitingstijd en werd verzocht, de volgende ochtend terug te komen.
Hugo van Reijen
Comments are closed.