Zij werden opgewacht door de hoofdredacteur, die hun een rondleiding gaf en vertelde over de pers als koningin der aarde.
Het jongetje kwam uit een straatarm probeemgezin met acht kinderen en kreeg dagelijks als lunch een boterloze boterham, belegd met een flinterdun plakje schuifkaas met een formaat van drie maal zeven centimeter ( zie voor hilarisch fimpje “youtube schuifkaas”. )
Het kind was als een scharminkel zo mager ; uitzending naar een kindertehuis op de Veluwe leidde tot een gewichtstoename van vijf kilo.
Het initiatief van Gerda Visser wierp vruchten af : het jongetje is nu de Senior Star Reporter bij Vrij Nederland en heeft als gevierd auteur inmiddels 80 boeken op zijn naam staan.
Dit is de geschiedenis van een kind dat tegen alle waarschijnlijkheden in opklom uit de diepste dalen van een wanhopig bestaan tot de grootste journalitieke triomfen.
Hoe het gebeurd is, valt thans te lezen in het volledig autobiografische SCHUIFKAAS van Rudie Kagie: een ontroerend en inspirerend boek over een uit de hand dreigende lopen reünie van mensen die eens als kind opgeborgen waren in een tehuis voor telgen uit ontspoorde gezinnen, afkomstig uit de heffe des volks : een boek dat je in één adem uitleest en dat in geen boekenkast mag ontbreken. (ISBN 978 90 446 14787)
Als na een halve eeuw door een tijdmachine tot leven gewekte geesten, zetten de kinderen en de inmiddels gepensioneerde leiding van het huis tijdens de reünie op absurde wijze en zonder enige reflectie hun veten en geschillen voort, als hadden zij elkanders gezelschap nooit verlaten. Een boek dat leest als een roman : meeslepend , gepassioneerd en verrassend , fascinerend en boeiend als het leven zelf.
Hugo van Reijen
“Het jongetje kwam uit een straatarm probeemgezin met acht kinderen en kreeg dagelijks als lunch een boterloze boterham, belegd met een flinterdun plakje schuifkaas met een formaat van drie maal zeven centimeter”
Die jarenvijftigers konden ook overdrijven. Ik heb er menig ruzie voor overgehad in de jaren tachtig om ze dat duidelijk te maken.
Comments are closed.