Boek Stralingstekort – Stel dat straling eigenlijk goed voor je is? Nu beschikbaar! Met Fukushima-update!

U bent bang voor radioactiviteit, voor de straling die vrijkomt in een kerncentrale, voor de straling die vrijkomt bij de winning van uranium, voor de straling die vrijkomt bij het radioactief afval, voor de straling die vrijkomt bij ongelukken zoals in Fukushima en Tsjernobyl, voor de straling die vrijkomt bij atoombommen, voor de straling die vrijkomt in uw woning (radon).

Die straling is kankerverwekkend, veroorzaakt aangeboren afwijkingen – en kan dat zelfs bij de allerkleinste hoeveelheden doen!
Dit is de angst van vele mensen en die angst is volstrekt onterecht, zo blijkt uit een dikke stapel wetenschappelijk onderzoek van de laatste 30 jaar. Straling is alleen in extreem grote hoeveelheden gevaarlijk (en de kans dat u daarmee wordt geconfronteerd is extreem klein). In lagere doses is straling juist goed voor ons, en daarmee onderscheidt straling zich niet van vitamines, vet, alcohol, vuur of water.

Dit boek bevat de talloze bewijzen hiervoor. Het gaat over de studies onder de Japanners die langer leefden dankzij de bom (dat is geen pleidooi voor bommen, maar wel voor een rationeler houding ten opzichte van straling); over de brandweerlieden bij Tsjernobyl die minder kanker krijgen, over de leugens over de aangeboren afwijkingen, over al die miljoenen mensen in India, China, Brazilië, Iran, Finland, Engeland, de Verenigde Staten die bloot staan aan hoge doses natuurlijke straling – en die minder kanker krijgen dan mensen in gebieden met minder straling. Over het radioactief afval dat eeuwenlang radioactief blijft, maar daarom juist heel weinig straalt en ongevaarlijk is. Over de werknemers van kerncentrales die langer leven dan mensen in stralingsarme beroepen. Over de paniek over kleine hoeveelheden radon in woningen, terwijl elders mensen graag geld betalen om duizend maal zo veel te mogen inademen.

Ongetwijfeld heeft u een mening over straling. Maar heeft u die al eens getoetst aan de feiten?

Uitgever: De Groene Rekenkamer

Klik hier om twee hoofdstukken te lezen[1]

Klik hier voor de inhoudsopgave. [2]

Klik hier om het boek te bestellen!     (op papier of als e-book) 

Donateurs van de Groene Rekenkamer krijgen korting! [3]

13 REACTIES

 1. Bezoek ook de site van de groene rekenkamer eens!
  Download en print deze flyer, en hang hem overal op 🙂
  (Vooral in scholen)

 2. Ik ben erg sceptisch aangezien de nucleaire lobby toch wel bekend staat als vrij machtig en ik zo 1,2,3 geen redden kan bedenken waarom zij die macht wel aanwenden om politici te bespelen maar totaal geen poging doen om hun zaak bij het publiek te bepleiten.

 3. Dus in Irak, Afghanistan enz hebben ze helemaal geen probleem.
  Die misvormde kinderen die er geboren worden, zijn helemaal geen slachtoffer van radioactieve munitie?
  Met radioactieve munitie slaan we 2 vliegen in 1 klap.
  We vernietigen er op de eerste plaats de vijand mee.
  En tientallen (?) jaren later ondervindt de bevolking nog de heilzame werking ervan.

 4. Als lullen worst was, dan konden die heren een worstfabriek beginnen.

 5. Probleem met straling is inderdaad dat veel mensen het woord straling horen en dan per definitie mentaal op de vlucht slaan. En dan wordt er in de media ook nog meteen toegevoegd dat 100 schaden KAN ZIJN en kanker KAN veroorzaken terwijl op een niveau 2 is gemeten.

  Terwijl de achtergrondstraling op een beetje zomerse dag (je weet wel die van vroeger) ook al voldoende is om de meters te laten uitslaan. Maar iedereen is natuurkundige schijnt het tegenwoordig.

  vrijeradikaal [9] reageerde op deze reactie.

 6. Interessant boek. Ga het maar even bestellen denk ik.

 7. @ziggy [7]:

  Maar iedereen is natuurkundige schijnt het tegenwoordig.

  Yeah….een beetje wel.

  Welke meters voor welke straling ?

  Alfa , Beta of Gamma….en Gamma in welk bereik ( UV of Infra / Rontgen ) , en duratie c.q intenisteit op welk weefseltype.

  DNA is gevoelig voor welke specifieke golflengte…of er er ook sprake v/e “stralingsmix” ?

  Ga eerst een cursus doen a.u.b.

  Armin [10] reageerde op deze reactie.

 8. @vrijeradikaal [9]: Plus of de radioactieve deeltjes inwendig zitten of niet.

  De meeste “straling is goed” verhalen beperken zich tot externe toegediende straling en niet tot inname.

  Alleen al daarom zijn veel van die verhalen daarom kletskoek, want die inwendige inname is vaak het probleem waar voor gewaardschuwd wordt en niet de extrene straling.

 9. Stonden we erbij en keken erna of vinden er we niet alleen wat van, maar komen ook collectief internationaal in opstand tegen regeringen die zelfs volgende generaties al bij voorbaat kansloos vernietigen ?

  Volkerenmoord in het quadraat wordt zonder met de ogen te knipperen door een kleine arrogante elite , die steeds opnieuw voor de meerderheid bepaalt wat “goed” voor hen is.

  Oh, ja ?
  Sinds wanneer is straling “goed” voor het volk ?

  Zie Tsernobyl en de welig tierende kanker, verval, pijn, lijden, inferieure levenskwaliteit zoveel jaar na dato.

  En nu Japan.

  Wie is de volgende ?

  Wachten we er gedwee op ?

  Of DOEN ( nee, niet praten ) we er eindelijk iets tegen ?

  Zie:
  http://xandernieuws.punt.nl/?id=642579&r=1&tbl_archief=&

  Sterk verhoogde radioactieve straling in Tokio gemeten

  Het door de tsunami vrijwel compleet verwoeste Otsuchi lag er deze zomer nog steeds troosteloos bij.

  In de Japanse hoofdstad Tokio is op sommige plaatsen sterk verhoogde radioactieve straling gemeten. Volgens een tv-zender liggen de waarden net onder de evacuatiegrens (1). CNN berichtte echter dat de straling in het stadsdeel Setagaya zelfs hoger is dan in het geëvacueerde gebied rondom de beschadigde kerncentrale Fukushima. ‘We zijn geschokt zo’n hoge straling in onze wijk aan te treffen. Dit kan niet zo blijven,’ verklaarde districtsburgemeester Hosaka (2). De autoriteiten ontkennen echter dat de hoge straling verband houdt met de kernramp in Fukushima.

  Vandaag werd in een tuin van een huis in het stadsdeel Setagaya tot 3,35 microsievert straling per uur gemeten. De burgemeester zei echter dat de angst dat deze afkomstig is uit de 230 kilometer verderop gelegen Fukushima centrale ongegrond is. De straling zou namelijk veroorzaakt zijn door een aangetroffen flesje met onbekende inhoud.

  Desondanks werden ook op andere plaatsen in Tokio hoge stralingswaarden gemeten. De in Setagaya gemeten straling zou bij een blootstelling van 8 uur per dag in de buitenlucht jaarlijks op een blootstelling aan circa 17 millisieverts neerkomen, net onder de internationaal gehanteerde maximale grens van 20 msv.

  In de naburige provincie Chiba werd in de bodem van een kinderpretpark in Funabashi 5,82 msv gemeten, veel hoger dan in het vlakbij Fukushima gelegen dorp Iitate, waar 2,17 msv werd genoteerd. Iitate ligt op 45 kilometer van Fukushima en is één van de aangewezen evacuatiezones. Funabashi is echter 210 kilometer van de rampcentrale verwijderd.

  Journalist meet 20 x hogere straling als opgegeven
  Mark Willacy, een journalist van het Australische ABC News, meldde echter dat hij vanochtend in Iitate met een geigerteller 20 msv straling heeft gemeten, dus bijna 10 x zo hoog als officieel wordt opgegeven. Dat is net zoveel straling als ieder uur een röntgenfoto laten nemen en maakt het dragen van beschermende kleding noodzakelijk (3). Willacy zei tevens dat veel Japanners op straat met een geigerteller rondlopen.

  Zelfs in de stad Yokohama, op 250 kilometer van Fukushima, werden recent ongewoon hoge waarden van het radioactieve strontium gemeten. Strontium wordt door wetenschappers een ‘bottenkiller’ genoemd, omdat het naast leukemie ook beenmergkanker kan veroorzaken.

  Japanse overheid staat torenhoge straling in voedsel en water toe
  Zeven maanden na de ramp ontsnapt er nog steeds radioactieve straling uit de Fukushima centrale, al zou dat volgens officials nog maar een viermiljoenste deel zijn van de hoeveelheid die tijdens het begin van de crisis vrijkwam. Onafhankelijke experts zetten echter al maanden vraagtekens bij de officiële overheidsgegevens. Zo verklaarde de vicedirecteur van het Stralingsinstituut in Wit Rusland, Vladimir Babenko, op een persconferentie in Tokio dat hij niet begrijpt dat de Japanse overheid veel hogere radioactiviteit in voedsel en drank toelaat dan in Wit Rusland het geval is. Zo mag het Japanse drinkwater inmiddels 200 becquerels radioactief cesium bevatten, 20 x hoger dan het maximum toegestane niveau in Wit Rusland (4).

  Xander

  Sterk verhoogde radioactieve straling in Tokio gemeten

  Het door de tsunami vrijwel compleet verwoeste Otsuchi lag er deze zomer nog steeds troosteloos bij.

  In de Japanse hoofdstad Tokio is op sommige plaatsen sterk verhoogde radioactieve straling gemeten. Volgens een tv-zender liggen de waarden net onder de evacuatiegrens (1). CNN berichtte echter dat de straling in het stadsdeel Setagaya zelfs hoger is dan in het geëvacueerde gebied rondom de beschadigde kerncentrale Fukushima. ‘We zijn geschokt zo’n hoge straling in onze wijk aan te treffen. Dit kan niet zo blijven,’ verklaarde districtsburgemeester Hosaka (2). De autoriteiten ontkennen echter dat de hoge straling verband houdt met de kernramp in Fukushima.

  Vandaag werd in een tuin van een huis in het stadsdeel Setagaya tot 3,35 microsievert straling per uur gemeten. De burgemeester zei echter dat de angst dat deze afkomstig is uit de 230 kilometer verderop gelegen Fukushima centrale ongegrond is. De straling zou namelijk veroorzaakt zijn door een aangetroffen flesje met onbekende inhoud.

  Desondanks werden ook op andere plaatsen in Tokio hoge stralingswaarden gemeten. De in Setagaya gemeten straling zou bij een blootstelling van 8 uur per dag in de buitenlucht jaarlijks op een blootstelling aan circa 17 millisieverts neerkomen, net onder de internationaal gehanteerde maximale grens van 20 msv.

  In de naburige provincie Chiba werd in de bodem van een kinderpretpark in Funabashi 5,82 msv gemeten, veel hoger dan in het vlakbij Fukushima gelegen dorp Iitate, waar 2,17 msv werd genoteerd. Iitate ligt op 45 kilometer van Fukushima en is één van de aangewezen evacuatiezones. Funabashi is echter 210 kilometer van de rampcentrale verwijderd.

  Journalist meet 20 x hogere straling als opgegeven
  Mark Willacy, een journalist van het Australische ABC News, meldde echter dat hij vanochtend in Iitate met een geigerteller 20 msv straling heeft gemeten, dus bijna 10 x zo hoog als officieel wordt opgegeven. Dat is net zoveel straling als ieder uur een röntgenfoto laten nemen en maakt het dragen van beschermende kleding noodzakelijk (3). Willacy zei tevens dat veel Japanners op straat met een geigerteller rondlopen.

  Zelfs in de stad Yokohama, op 250 kilometer van Fukushima, werden recent ongewoon hoge waarden van het radioactieve strontium gemeten. Strontium wordt door wetenschappers een ‘bottenkiller’ genoemd, omdat het naast leukemie ook beenmergkanker kan veroorzaken.

  Japanse overheid staat torenhoge straling in voedsel en water toe
  Zeven maanden na de ramp ontsnapt er nog steeds radioactieve straling uit de Fukushima centrale, al zou dat volgens officials nog maar een viermiljoenste deel zijn van de hoeveelheid die tijdens het begin van de crisis vrijkwam. Onafhankelijke experts zetten echter al maanden vraagtekens bij de officiële overheidsgegevens. Zo verklaarde de vicedirecteur van het Stralingsinstituut in Wit Rusland, Vladimir Babenko, op een persconferentie in Tokio dat hij niet begrijpt dat de Japanse overheid veel hogere radioactiviteit in voedsel en drank toelaat dan in Wit Rusland het geval is. Zo mag het Japanse drinkwater inmiddels 200 becquerels radioactief cesium bevatten, 20 x hoger dan het maximum toegestane niveau in Wit Rusland (4).

  Xander

  lonelymind [13] reageerde op deze reactie.

 10. @S. [12]:

  Zie Tsernobyl en de welig tierende kanker, verval, pijn, lijden, inferieure levenskwaliteit zoveel jaar na dato.

  Verdiep je eens in de FEITEN, angstzaaiende leugenaar. Wie claimt dient te bewijzen, en dat gaat je niet lukken.

  Geldt ook voor @Ron Paul Fan [11] en @Reteip [1]. De überlinkse BBC aanhalen als waarheidsmedium mag tegenwoordig toch wel een gotspé genoemd worden. Dan kun je de NOS ook wel als objectieve informatiebron beschouwen. Rot toch op.

Comments are closed.