Uit het nieuws van week 22, 2012
“Torenhoge boetes om cafépoule”, Telegraaf.nl
Kroegbazen die in hun zaak een EK-poule voor klanten organiseren, zijn illegaal bezig en riskeren torenhoge boetes van de nieuw opgerichte Kansspelautoriteit.
Ja, we hebben er weer een nieuwe autoriteit bij. De kansspelautoriteit gaat “onafhankelijk” zorgen voor een goed gereguleerd en betrouwbaar aanbod van kansspelen, waardoor consumenten veilig en verantwoord kunnen deelnemen. Burgers kunnen namelijk niet met hun eigen geld omgaan en een “onafhankelijk” orgaan moet deze mensen daarom op het rechte pad houden. Het organiseren van een gezellige belastingvrije EK-poule in het café moet dus worden verboden.
Overigens is het deze “onafhankelijke” autoriteit niet gelukt om te voorkomen dat enkele handelingsonbekwame politici afgelopen week 40 miljard hebben vergokt aan het Europese kansspel “ESM”.
“Peiling: VVD en SP nek aan nek”, NOS.nl
De Socialistische Partij en de iets minder socialistische partij VVD staan volgens de jongste peilingen allebei op 29 zetels. De SP staat voor een nog grotere beperking op economische vrijheid dan we nu al hebben.
Het liefst ziet deze partij dat ieder individu in Nederland hetzelfde inkomen heeft, ongeacht de productiviteit van dat individu. Dat een dergelijk systeem contraproductief werkt en zichzelf ten gronde richt schijnt deze partij niet te begrijpen.
Mocht deze partij de grootste worden dan kan iedere ondernemer die risico’s heeft durven nemen en daar nu de vruchten van plukt beter het land verlaten. Misschien biedt op termijn Seasteading voor deze mensen een oplossing.
“SP overweegt andere partijnaam”, NU.nl
En we blijven nog even bij de SP. Volgens SP-Kamerlid Harry van Bommel is het woord ‘socialistisch’ een belaste term, die nog te veel doet denken aan het marxistische en leninistische verleden.
De partij heeft in het verleden zijn naam al vaker aangepast. In oktober 1971 werd de Kommunistiese Partij Nederland/Marxisties Leninistisch (KPN/ML) opgericht. Een jaar later werd (KPN/ML) veranderd in Socialistiese Partij (SP), volgens de fonetische spelling. In 1993 werd dat uiteindelijk de Socialistische Partij.
Misschien moet de partij nu eens een naam aannemen dat de lading beter dekt. Wat dacht u bijvoorbeeld van de RP (Rovers Partij) of de PvdC (Partij voor de Criminelen)? Enkele suggesties?
VVD is een factor van belang in politiek NL -:)
Kameleon partij, lijkt me een wel een toepasselijke naam.
Eigenlijk geldt dit ook voor veel andere partijen.
Dit niet m.b.t de naam maar de inhoud voor en na de verkiezingen.
Partij van de Armoede? (handig voor de fusie met de PvdA)
Overigens is ESM geen kansspel omdat 100% zeker is dat je je inleg kwijt bent.
Zelfs in de voormalige DDR en de Sovjet-unie was zoiets ondenkbaar!! Welkom in de nieuwe DDR-Heilstaat der Nederlanden!!!
Hum, We beginnen met de kansspelautoriteit die afkomstig is van de kunduzcoalitie en gaan vervolgens de SP afzeiken ? niet erg kiezersvriendelijk moet ik opmerken.
Even ter opfrissing, de afgelopen 3 decennia is ons land geregeerd (lees bestolen) door het CDA, de VVD en D66, uit de D in alle genoemde voordelen maak ik op dat het om “democratisch’ rechtse partijen gaat, met uitzondering van JP4 waar de PvdA de hand op de knip had en die enkele keer dat (weliswaar VVD maar slimmer dan de rest) Gerrit zalm enig succes wist te boeken met het tijdelijk terugdringen van de staatsschuld die dan later weer flink de lucht in werd gejaagd door ons zo geliefde VVD (ja die partij die de markt graag de baas laat worden over alles waar onze voorvaderen hard voor gestreden hebben en ons land in de uitverkoop heeft gezet.
Als we dan werkelijk de kern van uw betoog zouden moeten kunnen vinden in het “onrecht” dat u zou worden aangedaan door de verdiensten eerlijker te verdelen dan moet ik constateren dat u uit de rechte hoek komt, daarmee tevens constaterende dat uw menig doorspekt is van juist datgene waar ons land (en overigens de rest van de wereld) aan kapot gaat, namelijk macht en de zucht naar rijkdom en dus niet het grootste deel van de kiezers vertegenwoordigd.
Hoezo Roverspartij ???
Edit van voorgaande lukt niet, geen idee waarom, daarom deze link maar even in een follow-up berichtje.
http://www.eerstekamer.nl/wetsvoorstel/32264_instelling_van_de
Hier kunt u de indieners van het wetsvoorstel vinden, jawel de bekende kunduzcoalitie, daar kwam geen SP aan te pas.
R. Hartman [7] reageerde op deze reactie.
R. Hartman [8] reageerde op deze reactie.
@J.Snijder [6]: Nee, de SP ontbrak inderdaad. Het Kunduz-plan ging Roemer niet ver genoeg, Roemer wil graag 100% belasting heffen, en dat is zelfs Kunduz te gortig.
Dit schreef ik een half uurtje geleden toevallig elders, aangaande hetzelfde onderwerp. Doe er uw voordeel me:
@J.Snijder [6]: Even een stukje uit het interview dat Kustaw Bessems met wolf-in-schaapskleren Roemer had:
Met dank aan GeenStijl.
Goed hè, die SP…
omdat de ontkenning dat Hitler een socialist was steeds moeilijker is vol te houden
?????
Wie dat durft beweren zou zich eens achter zijn oren moeten krabben, een socialist zou geen miljoenen joden, zigeuners of gehandicapten hebben vermoord.
Einde discussie, uw opvattingen gaan me te ver, u zou uzelf eens moeten afvragen of u in dit land wel thuishoort met commentaren zoals deze.
Ik sluit hierbij mijn reacties af,ik heb geen zin om met nazi aanhangers te communiceren, ieder zijn meug.
LvM [12] reageerde op deze reactie.
Volgens Elsevier zou het de Sociale Partij moeten worden. Ik ben blij dat ik niets aan het knabbelen was, want ik was er in gebleven. “Sociaal” en “socialistisch” zijn antoniemen van elkaar. Je bent sociaal als je vrijwillig goed bezig bent met en voor je medemens, je bent socialistisch als je vindt dat anderen daar voor moeten betalen.
Maoïstische Partij
@J.Snijder [9]:
“een socialist zou geen miljoenen joden, zigeuners of gehandicapten hebben vermoord.”
Inderdaad, de Stalins en Mao’s en Pol Potten van deze wereld waren helemaal niet zo kieskeurig in wie ze uitmoordden.
“ik heb geen zin om met nazi aanhangers te communiceren”
Wat een rare gedachtekronkel. Als iemand zegt dat Hitler een socialist was en dat socialisme slecht is, is diegene toch juist géén “nazi aanhanger”?
R. Hartman [13] reageerde op deze reactie.
@LvM [12]: Ik vrees dat J.Snijder een QEDtje heeft gedaan op mijn slotalinea van [7]…
Comments are closed.