Inflatie is een van de grootste onrechtvaardigheden waarmee een staatsburger geconfronteerd wordt.pics

Men verdient geld, maar vanaf het moment dat men het in zijn bezit heeft, daalt de waarde: ieder jaar wordt men van twee, drie of meer procent van zijn bezit beroofd.

De dief zou opgesloten moeten worden, maar een overheid valt niet op te sluiten en zet het infleren rustig voort, teneinde via deze achterdeur de rijksbegroting te financieren.

Alleen een massale opstand zou hiertegen kunnen helpen.

Maar de overheid is wijs genoeg om lessen over inflatie buiten het staatscurriculum van het onderwijs te houden, hoewel deze leerstof zelfs in de eerste klas van het basisonderwijs op het programma zou moeten staan.

Ik denk dat ik 12 of 13 jaar oud was, toen ik voor het eerst het begrip inflatie ontmoette.

Dat was tien jaar te laat.

Hugo van Reijen

20 REACTIES

  1. Speel het spel koehandel met je kinderen. Leren ze snel wat inflatie is.

  2. “Inflatie is een van de grootste onrechtvaardigheden waarmee een staatsburger geconfronteerd wordt.”

    Maar de politici slagen er nog steeds wonderwel in dit als ‘natuurverschijnsel’ te verkopen. Ze slagen er zelfs in inflatie als oorzaak van inflatie te verkopen. En tot slagen ze erin te verkopen, dat per 1 januari standaard de prijzen moeten worden aangepast, daar waar bijvoorbeeld mijn kapster dit al jaren niet meer doet en voorheen de verhogingen ‘opspaarde’ om de prijs met 10% of 15% te verhogen.

    “De dief zou opgesloten moeten worden, maar een overheid valt niet op te sluiten en zet het infleren rustig voort, teneinde via deze achterdeur de rijksbegroting te financieren.”

    Taal is een krachtig wapen inderdaad, hetgeen politici al eeuwenlang doorhebben. Zo hebben ze van het onovergankelijke ‘lekken’ een overgankelijk werkwoord gemaakt. Je kunt inderdaad infleren of inflateren en degenen, die zich eraan schuldig maken, noemen we ‘inflateurs’.

    “Alleen een massale opstand zou hiertegen kunnen helpen.”

    Stemmen met de voeten, naar Kaufland gaan, alleen het hoognodige kopen en geen luxe goederen meer. We zijn er toch aardig in aan het slagen, ook al wil Rutte ons geloven, dat er weer gekocht wordt.

    Hijseenberg [7] reageerde op deze reactie.

  3. We zullen er wel aangewend raken dat een overheid ook spaargeld rooft en een uit het niets opgerichte bankenunie zich het recht neemt geld van je rekening te plunderen. Alles ten behoeve van het gemeenschappelijke belang. Feitelijk te gek voor woorden en ik persoonlijk kan er met mijn volle verstand niet bij dat in deze tijd dergelijke middeleeuwse praktijken nog mogelijk zijn.

    Het enige wat ik me kan voorstellen is dat als je geld ook niet veilig buiten de EU te stallen is, wat ik me goed kan voorstellen, want de nazi’s/rovers/piraten hebben hun tentakels zo goed gespreid dat vluchten niet meer kan, dan is de enige veilig plek voor geld nog je handen waarin je het vasthoudt. Maar ook dat zal spoedig tot het verleden behoren zodra je niet meer dan bijv. 5000,- contant in huis mag hebben of vervoeren. Natuurlijk zullen de banken dankbaar zijn als er een wet komt die het mogelijk maakt dat men niet meer contant mag opnemen dan wat je nodig bent voor je dagelijkse boodschappen, dat zou nog mooier zijn. Maar die komt eraan hoor, 100% zeker!

    Het nazisme = zionisme, sorry dat ik de jongens bij naam noem, heeft glansrijk de wereld overgenomen, daar mag je ze toch wel even mee complimenteren. Natuurlijk is het niet zo heel moeilijk dit te bereiken, zolang je maar letterlijk over miljoenen lijken durft te gaan. Bloed kruipt waar het niet gaan kan.

    Over zielenrust en een vredige dood gesproken, maar hoeveel lijken zou u eigenlijk willen maken voor een berg geld??

  4. Investeer in je gezondheid, familie, vrienden etc en weg inflatie !

    Jhon

  5. Inflatie is dwang om te consumeren of te beleggen in (on)goederen i.p.v te sparen.

    Doe je dat niet dan stelt jouw geld steeds minder voor indien
    de rente lager is dan de inflatie.

    Sparen is uitstel van comsumptie.

    Als je in het begin van het feest comsumptiebonnen heb
    gekocht dan heb je twee problemen.

    Aan het eind van het feest willen sommige nog even profiteren
    van de bonnen die jij het gespaard. (belasten) omdat ze
    zelf alles er al er doorheen hebben gejaagd.
    De Sp’ers en de Pvda’ers waarschijnlijk voorop.

    Bij het sluiten van het feest zijn je bonnen minder waard
    omdat je bij het volgend feest twee bonnen moet geven ipv van één bij dit feest.
    M.a.w inflatie. (De overheid)

  6. De overheid geeft en neemt.

    Hoe kom je aan zoveel spaargeld?
    Je hebt twee soorten spaartegoeden.

    1 De verzamelaarspaarder (Geld door monopoly’s ontstaan wat nooit geconsumeerd wordt)
    2 De uitstelspaarder. (Geld door uitstel van consumptie en verdient met hard werken.)
    ————————————————————-

    De verzamelaarspaarder.

    In het eerste geval geeft de overheid hun de mogelijk om zoveel geld te verdienen doordat ze monopoly’s mogelijk maken met hun vele regels en wetten.
    Met meer vrijheid waren er al eerder andere mensen in hun markt gesprongen en waren de tegoeden nooit zo hoog geweest.

    De overheid neemt je het ook weer af door inflatie en belasting.
    Zonder de overheid had je het ook niets gehad en viel je onder groep twee.
    Dus klagen over de overheid is hypocriet.
    Door veel geld uit het circuit te halen (sparen) moet de overheid
    geld bijdrukken. De spaarder is zelf de oorzaak van de inflatie.
    Zonder overheid was het probleem er helemaal niet geweest.

    De uitstelspaarder.

    De uitstel spaarder is denk ik de dupe van de verzamelaarspaarder.
    De overheid wil de verzamelaarspaarder met inflatie dingen
    geld uit te geven en hiermee weer in het circuit te pompen
    terwijl ze zelf deze verzamelaarspaarder zelf in het zadel hebben geholpen zoals boven omschreven.

    Hierbij laten we even buiten beschouwing dat de overheid zelf
    teveel geld uitgeeft en voor die reden geld bijdrukt en
    de belastingen verhoogd.

    Long Danger [16] reageerde op deze reactie.

  7. @Pteranodon [11]:

    Neen, ook al heeft u 1 euro, door het massaal bijdrukken van euros wordt die euro van u steeds minder waard.

    stel dat bij een veiling iedereen een miljoen euro krijgt, wat zou dat doen voor de prijzen van de geveilde goederen?

    zo werkt het ook in de samenleving, heel veel euros voor een beperkt aantal goederen en diensten = prijsopdrijving = inflatie = een extra belasting op spaarders (en vermogensbelasting doet daar nog een schepje bovenop)

    Friedman: inflation is taxation without legislation.

  8. @Romee [14]:

    Grappig, maar zuur tegelijk want reken maar dat de overheid het juist op de ‘uitstelspaarder’ heeft voorzien of op mensen die door simpele speculatie, hard knokken en vechten of door een winnend lot te kopen vermogen hebben vergaard. En dat zullen juist de mensen zijn op wie men jacht maakt. De salonsocialist en vele aanverwante rovers en bankdieten, de ‘verzamelspaarder’ zullen buitenschot blijven, want die laven hun -geroofde- vermogen altijd nog onbeperkt met de kas van de overheid en centrale banken en vullen gewoon aan wat ze door inflatie of rooftochten -eventueel- kwijt raken.

  9. Anti bank- en inflatie strategie:

    Betaal uw hypotheek af, koop edelmetalen, begin een kunstverzameling, leg uw kelder vol met de betere wijntjes. Verminder consumeren in NL en ga wat vaker met vakantie. Open een buitenlandse bankrekening in een ver buitenland waar u graag komt, en neem iedere vakantie wat cash mee. Beperk het pinnen en neem wat vaker contant geld op.

Comments are closed.