Oorlog_vanbaalen-verhofstadtWanneer je naar het gerommel rond Ukraine kijkt, valt me op dat er praktisch hetzelfde gerommel is als aan het begin van WO I, II, en Irak. Hoog blazende politici die eisen, limieten etc. stellen en steeds een stapje verder gaan met sancties, vergelding roepen etc. We zouden zo maar in een nieuwe oorlog gerommeld kunnen worden en dat komt veel politici nog best goed uit ook!.

U kent het gegeven van de gezamenlijke vijand die verzonnen/ingesteld wordt wanneer het een beetje lastig intern wordt. Nou er is genoeg last intern, financieel vooral. Wij schrijven er hier vaak genoeg over.

Dat zou alleen al een reden zijn voor een aantal politici/machthebbers. En enige moraliteit is hen vreemd, kijk naar de geschiedenis, of wanneer zijn die Weapons of Mass destruction eigenlijk gevonden? Verder terug waren het ook weer blaaskakende politici, die wanneer er niet op hun ultimatum werd gereageerd, steeds sterkere, verdergaande eisen stelden. Dat met die handels embargo’s komt dan ook weer bekend voor.

Ondertussen duwen we Putin, die ik niet wil vergoelijken, steeds verder in een richting waardoor hij in zijn geest, wel moet reageren.

Andersom: hoe zou u het vinden wanneer Putin, op basis dat tegenwoordig 62% van de Oost-Duitsers weer terug wil naar Honnecker/heilstaat, (dat komt omdat de mensen met baan en carrière, grotendeels naar het westen zijn verhuisd) hij een pact met voormalig Oost Duitsland sluit en hun 20 miljard belooft, met meteen ook wat legerplaatsen? Dát is wel wat die klojo’s van van Baalen en Verhofstadt tov Putin deden: EU, geld en NATO beloven.

Is het dan zo vreemd hoe Putin nu reageert? Maar van B. en V. zijn nu natuurlijk ook om het hardst over ingrijpen aan het roepen, komt ook mooi uit in de aanloop van de EU verkiezingen: zie eens hoe belangrijk wij zijn en dat we een vuist kunnen maken. Ja lekker, wel op basis van een vuurtje dat ze zelf aanwakkerden.

En laten we niet vergeten: alleen naties kunnen een oorlog beginnen en daar zijn ze hard mee bezig.

5 REACTIES

  1. De economie van de USA is na de dertiger jaren blijven kwakkelen, totdat WII ze er helemaal boven bracht.
    Zou een van de Brusselse genieën soms iets gehoord hebben en geen eigen kennis hebben ?

  2. Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat we nu al in WWIII zitten. Maar niet met bommen en granaten maar met cyberwar, op de loer liggen staatshackers die bijv. het financiële verkeer kunnen lamleggen en economische de grootste willen zijn ten kosten van alles.

Comments are closed.