Ook zo moe van alle bangmakerij tegen – ISIS, Ebola, Moslims, Rusland, Poetin, SyriĆ«, de Islam, Iran etc., etc. – vanuit de mainstream media?
Reken er voor eens en voor altijd mee af door jezelf en de mensen om je heen bekend te maken met – Het Patroon van Tirannie.

Een duidelijke uitleg over hoe gehoorzaamheid wordt afgedwongen over mensen met geweld en hoe die gehoorzaamheid vervolgens bewaard wordt via cultuur en wetgeving.
Dit – Patroon van Tirannie – wordt al sinds het begin der tijden gebruikt door psychopaten die (foutief) geloven dat, om zelf goed te kunnen voortbestaan, ze de vrijheid van andere mensen dienen te beperken en te vernietigen omdat ze de illusie hebben dat ze daar zelf op de ƩƩn of andere manier voordeel van zouden hebben.
Wanneer mensen bekend zijn met dit patroon zullen ze het opeens overal herkennen. Van het niveau van pestkoppen en dieven tot aan strak georganiseerde religies en overheden.
Ook zul je herkennen dat het momenteel overal om ons heen door het gezag; de heersende klasse via de mainstream media over ons wordt uitgerold. Al de bangmakerij voor ISIS, Rusland, Ebola etc. etc. etc. Het valt allemaal in hetzelfde patroon.
Het Patroon van Tirannie, leer het te herkennen, te doorprikken en te ontmantelen.
Het patroon van tirannie wordt geĆÆmplementeerd door mensen die (foutief) geloven dat, om zelf goed te kunnen kunnen voortbestaan ze de vrijheid van anderen dienen te beperken en te vernietigen.
Het Patroon van Tirannie
Tirannie is vermomd als cultuur en wetgeving. Alles wat het kwaad nastreeft is de vernietiging van vrijheid ā om de waarde van mensen kapot te maken.
Het patroon van tirannie is eenvoudig. De doelstelling is om de vrije wil van mensen te breken en ze vervolgens te onderwerpen door een cultuur van gehoorzaamheid te scheppen.
Om de gehoorzaamheid van mensen te krijgen en te behouden moet een proces plaatsvinden. Dit proces is het patroon van de tirannie.
Oorlog
Vóórdat een nieuw gezag kan worden vastgesteld, moet oorlog plaatsvinden. Oorlog is de implementatie van geweld in de samenleving. Het is het instrument dat het kwaad gebruikt om
het gezag te vestigen.
Alle oorlogen in de geschiedenis zijn gevoerd als gevolg van de wens om een nieuw gezag over mensen uit te oefenen. Op kleine schaal gebeurt dit via een proces van bedreiging en berusting. Dat is het gedrag van pestkoppen, misdadigers en maffia.
Om het gezag op grote schaal te vestigen loopt het uit op grootschalige, gewelddadige gevechten, oftewel invasies en oorlogen. Dat is het gedrag van volken en naties.
Vijanden
Aan de basis van gezag ligt gehoorzaamheid. Om een uitweg uit het oorlogsgeweld te bieden zullen nieuwe vormen van gezag de mensen duidelijk maken dat, als ze aan hen gehoorzaam zijn, de oorlog zal eindigen. De autoriteiten, het gezag, conditioneren de mensen tot
gehoorzaamheid door hen te beloven dat zij hen zullen beschermen tegen gevaarlijke externe vijanden.
TheocratieĆ«n benoemden godslasteraars als de āvijandā. De Naziās kozen de Joden en het communisme had het op de ārijkenā voorzien. Er zijn heel veel vijanden bedacht, maar de
meest gebruikelijke is anarchie.
Bescherming
Om een cultuur te scheppen en het vrije denken te manipuleren, moet het kwaad een vijand of een probleem creƫren. Het is voor degene die uit is op de macht niet belangrijk wie die vijand is of wat het probleem precies is. Zolang deze vijand of het probleem mensen maar bang maakt.
In ruil voor gehoorzaamheid bieden de mensen die op macht belust zijn bescherming tegen deze āvijandenā of oplossingen voor de āproblemenā. Het gezag `beschermtĀ“ je tegen de door hun verzonnen vijanden en problemen.
De prijs voor die (ongevraagde) bescherming is gehoorzaamheid aan het gezag. Deze bescherming en bijkomstige vereiste gehoorzaamheid zijn niet vrijwillig. Als het
gezag niet wordt gehoorzaamd dan wordt er teruggegrepen op geweld door het gezag.
De vijand of de problemen zijn alleen maar bedacht om de last van gehoorzaamheid in de gedachten van de mens te verlichten. Culturele vijanden en veel van de grote problemen zijn een illusie.
Benjamin Franklin heeft ons geleerd dat degene die zijn vrijheid opgeeft ter wille van veiligheid, al snel geen van beide zal hebben.
Het patroon van tirannie heeft als doel je ervan te overtuigen dat je behoefte hebt aan veiligheid en je daarvoor je vrijheid moet opgeven in de vorm van gehoorzaamheid aan het gezag. De vraag naar veiligheid wordt aangewakkerd door degenen die aan de macht zijn. Dit is waarom het gezag vaak zijn eigen vijanden en problemen schept.
Vergis je niet. Het is niet de vijand waar het gezag op aast. Ze zijn op jouw gehoorzaamheid aan hen uit. De illusie en eigen schepping van culturele vijanden is enkel ontworpen om het denkvermogen van de mens te beperken. Het is ontworpen om de mens ervan te overtuigen dat de Ʃchte vijand niet het kwaad is dat over hen heerst, maar een denkbeeldige externe vijand, een soort van demon die hen kwaad zal doen.
Dit is de leugen van de tirannie.
Het vereist je gehoorzaamheid aan het gezag omdat alleen het gezag je zou kunnen beschermen tegen deze āvijandenā en āproblemenā .
Sociaal bewijs
Als mensen zich (onder continue bedreiging van geweld) beginnen te onderwerpen aan de wil van het nieuwe gezag, is dit in principe een maatschappelijk bewijs dat het gezag wordt gehoorzaamd en des te waarschijnlijker wordt het dat anderen zullen volgen. Het ānormaalā zijn van gehoorzaamheid wordt een deel van het dagelijkse leven.
Het is heel natuurlijk om te willen ontkomen aan het geweld van een gezaghebber. Mensen die leven onder de dreiging en onderdrukking van de staat of misdadigers zullen onvermijdelijk
het aanbod van gehoorzaamheid aan datzelfde gezag aanvaarden.
Een overvaller belooft niet te schieten als je hem je portemonnee overhandigt. Verkrachters beloven je niet te doden als je doet wat zij van je verlangen. De maffia geeft aan je niet te zullen martelen als je netjes op tijd je betaling aan hen doet. Overheden beloven dat je niet zult worden opgesloten of gedood als je de wetten uit hun wetboeken naleeft.
Iemand die pijn of de dood onder ogen ziet aan de ene kant, en beloofde bescherming tegen een externe `vijand“ aan de andere kant ziet, zal uiteindelijk zijn wil om vrij te zijn verliezen, en gehoorzaamheid gaan tonen aan het nieuwe gezag.
Wetten
Wetten worden geschreven en afgekondigd om gehoorzaamheid te legitimeren.
Een wet uit een wetboek imiteert principes; natuurwetten. Mensen wordt geleerd dat de wet altijd juist is. Er wordt ze niet geleerd te doen wat juist is, maar er wordt ze geleerd om blind te gehoorzamen aan de wet. En daarmee aan de wil van het gezag.
Het doel van cultuur is mensen ervan te overtuigen dat de wetten van het gezag goed en wenselijk zijn. Dat blinde gehoorzaamheid aan de wetten van het gezag goed, wenselijk en nobel is.
Cultuur gebruikt wetten om de mensen te laten geloven dat zij zonder deze wetten niet in staat zouden zijn om te zoeken naar waarheid of om in vrede met elkaar te leven.
Het gezag leert ons dat de wet goed; legitiem is in plaats van de menselijke vrije wil, dat de wet meer waarde heeft dan jou. Dit is een leugen.
Beperking van de vrijheid van meningsuiting
Het meest essentiƫle wapen van cultuur is de beperking van de vrijheid van meningsuiting.
Hoewel er in het verleden gewelddadige versies van dit wapen te vinden zijn, bestaat het in elke cultuur als de geldende moraal; datgene wat fatsoenlijk is en men hoort te doen.
Het doel van de beperking van de vrijheid van meningsuiting is om er zeker van te zijn dat diegenen die besloten gehoorzaam te zijn, om zich te voegen naar de wil van het gezag nooit de moed zullen krijgen om terug te kijken.
Om ervoor te zorgen dat de gehoorzaamheid behouden blijft, vereist cultuur van iedereen die ze in bedwang heeft dat ze de wil van het gezag opleggen aan degenen rondom hen. Het leert mensen om hun ongehoorzame buren āgekā of āgestoordā te noemen. Het vereist van mensen dat ze zich tegen diegenen keren die niet gehoorzamen aan de culturele voorschriften.
Cultuur veroordeelt iedereen die niet gehoorzaamt aan de culturele voorschriften als, vreemd immoreel en asociaal.
Daarnaast geeft cultuur zijn meest gehoorzame volgers mooie benamingen zoals nobel, eerbiedwaardig en gerespecteerd. Diegenen die het beste de culturele regels volgen, vooral door het veroordelen en bespotten van hun vijanden en het blind gehoorzamen van het gezag, worden beloond voor het stigmatiseren van diegenen die minder makkelijk gehoorzamen aan het gezag.
Dit is de onderdrukking van de menselijke vrije wil die het kwaad van cultuur en de culturele normen bewijst. Diegenen die ongehoorzaamheid aan het gezag vertonen of een opstand tegen het gezag voorstellen, worden gehekeld, bespot en gedemoniseerd. Het kan moeilijk zijn om de eenzaamheid te verdragen die voort kan komen uit de weigering om je te voegen naar de algemene culturele norm, zoals die is uitgezet door het gezag.
Dit is hoe de beperking van de vrijheid van meningsuiting tot wapen gemaakt is om de vrije wil van mensen te breken. Het is een wapen dat ontworpen is om je te dwingen tot blinde
gehoorzaamheid aan een cultuur die altijd het gezag dient.
Zo gauw mensen elkaar dwingen om hun vrijheid van meningsuiting aan banden te leggen binnen een groep, is de cultuur van het gezag ingesteld. Het heerst nu over de mensen die inmiddels zelf de wil van het gezag afdwingen naar elkaar toe.
Dit is het ontwerp van cultuur, en het gezag kan nu met je doen wat het wil.
Handhaving
Er zijn momenten waarop het gezag terug moet vallen op geweld om ervoor te zorgen dat de gehoorzaamheid gehandhaafd wordt en zo behouden blijft. Er zal altijd een kleine minderheid van mensen zijn die haar eigen waarde kent en weigert te gehoorzamen aan de culturele voorschriften en wetten van het gezag.
Daarom hebben de gezaghebbers altijd een constante stroom van geweld in dienst, die bekend staat onder de naam ordehandhaving of politie en het leger. Dit zijn geen mensen die de vrijheid verdedigen, maar mensen die het gezag; de heersende klasse verdedigen.
Culturen onderwijzen altijd dat vrijheid en het gezag hetzelfde zijn; terwijl het in de realiteit elkaars tegenpolen zijn.
Het hoofddoel van het bestaan van de politie is om als wapen te kunnen worden ingezet door de heersende klasse. Via de politie wordt de benodigde hoeveelheid geweld uitgeoefend om het gezag vanuit de heersende klasse in stand te kunnen houden. Dat is omgekeerd aan wat ons geleerd wordt, namelijk dat de politie er zou zijn om onze vrijheid te verdedigen.
Het gezag moet altijd opnieuw geweld inzetten als een cultuur kapot gaat. In het verleden hebben mensen langzaam maar gestaag meer en meer geleerd over hun eigenwaarde, en derhalve meer en meer vrijheid geƫist.
Verschillende culturen zijn gevallen omdat mensen zich realiseerden dat cultuur een leugen is.
Als culturen uit elkaar beginnen te vallen, is dat omdat mensen hun eigen waarde leren kennen. Zulke culturen, en de gezaghebbers die door deze culturen worden beschermd zijn ten dode opgeschreven.
Nog nooit in de geschiedenis is een cultuur die uit elkaar begon te vallen er weer bovenop gekomen. Als gezaghebbers merken dat hun cultuur afbrokkelt, en ze niet meer op de
gehoorzaamheid van de mensen kunnen rekenen, dan antwoorden ze met geweld.
Geweldsuitbarstingen zoals deze in de geschiedenis plaatsvonden waren altijd uitermate meedogenloos. De gewelddadige handhaving van de wet is een teken van aankomende vrijheid. Omdat het laat zien dat de cultuur die mensen onderdrukte is gebroken.
Wet- en regelgeving
Wet- en regelgeving is het gevaarlijkste idee dat de mensheid ooit is opgelegd. Het leert mensen dat ze minder waard zijn dan de wetten en regels.
Door de eeuwen heen heeft het ontelbaar veel namen gehad. Bij primitievere stammen heet het eerbied voor ouderen. In de tirannie van het vorstendom heet het de adel, geboorterecht en goddelijkheid. In het communisme staat het bekend als de staatssoevereiniteit. In theocratieƫn als door God geopenbaarde waarheden. In dictatoriale staten staat het
bekend als het tegengif tegen de anarchie. De uiteindelijke les van dit idee is dat je de wet of regels moet gehoorzamen, niet vanwege zijn verdiensten of deugden. Je moet alleen maar gehoorzamen omdat het de wet is, omdat het de regels zijn.
Er wordt verondersteld dat ook als de wet verkeerd is, dat het goed is om die dan toch te
volgen omdat dit het systeem verdedigt, en het systeem is belangrijker dan jij bent.
Om ervoor te zorgen dat intelligente mensen voor het goede kiezen, moeten ze weten
wie er gehoorzaamheid van ze vraagt, ze moeten zich afvragen waarom het van ze gevraagd wordt en wat er van ze gevraagd wordt. Alleen dan kunnen mensen voor zichzelf op eigen integriteit bepalen of het goed is om de wet te volgen of juist niet.
Dit is niet wat de gezaghebber wil. Het gezag is niet geĆÆnteresseerd in wat goed is, het is geĆÆnteresseerd in blinde gehoorzaamheid van mensen aan hun gezag. Cultuur leert dat gehoorzaamheid aan de wetten uit wetboeken en de ongeschreven regels van cultuur een deugd is. Cultuur leert dat als een wet gemaakt is dat dat dan automatisch het goede en wenselijke wordt.
De wet is een wapen. Het wordt gebruikt door het kwaad om zijn prooi en slachtoffers aan te vallen. Of het nou in naam van de plicht aan de koning, van de trouw aan de staat of de wetgeving is, de wet is het wapen dat gebruikt wordt om mensen te dwingen en te overheersen.
Cultuur steunt de verhevenheid van de wet. Cultuur leert dat de wet goed en oprecht is. Het vraagt zich nooit af wie de wet heeft gemaakt; tiran en broeder zijn dezelfde. Cultuur vraagt zich nooit af of de wet goed is. Je moet gehoorzamen, wat de wet ook zegt.
Op deze manier is de wet een krachtig wapen dat tegen jou gebruikt kan worden. Alle overheden maken boekdelen vol wetten die een mensenleven kosten om ze te begrijpen en
legers vol juristen om ze te manipuleren. Al deze wetten zijn wapens in de handen van de machtigen, die ze zullen gebruiken ten koste van jou. De wet heeft alleen waarde voor degenen die ze gecreƫerd hebben, en alleen maar omdat jouw cultuur van je vereist dat je die gehoorzaamt.
De zuiverste uitnodiging tot tirannie is jouw toezegging om de wet te gehoorzamen wat die wet ook zegt. Tegen jou wordt de wet een perfect wapen. Wie de wet beheerst, beheerst ook jou.
Jouw waarde voor het gezag wordt afgemeten aan de mate waarin jij gehoorzaamt aan hun wetten. Hoe beter iemand gehoorzaamd, hoe beter het gezag die persoon kan controleren en gebruiken voor haar eigen doelen.
—
Bovenstaande tekst is een fragment uit het boek: Het einde van al het kwaad.
Bestel het papieren boek of download de gratis beschikbaar gestelde PDF versie om meer te lezen.
Hopelijk laten mensen nu ze bekend zijn met Het Patroon van Tirannie zich niet zo gemakkelijk meer bang maken door het gezag die continue de bevolking die ze zelf onderdrukt probeert af te leiden met allerlei externe vijanden en problemen.
En hopelijk leren mensen hun eigen waarde inzien na het lezen van dit gehele boek zodat goede mensen zich niet meer massaal voor de kar laten spannen om kwade doeleinden te bewerkstelligen. Op die manier kan de wereld grote stappen voorwaarts maken.
There is only the understanding of the thing that needs to be taught to every child on the planet, and that is the knowledge that every single individual on this planet is already powerful as he or she needs to be to create any reality desired, without having to hurt yourself, or anyone else, to get it. Thatās how powerful you are.
~Bashar ā Quest for Truth
Aanverwante artikelen en informatie:
-) Het einde van al het kwaad – Het tijdperk van de oorlogen op aarde is voorbij
-) Leer je angst transformeren naar liefde, openheid en nieuwsgierigheid
-) Mark Passio lezing over The Natural Law
-) Slides van de lezing over The Natural Law
-) Het meest gevaarlijke geloof door Larken Rose
-) De soevereinde mens beweging in Nederland
-) Een einde aan de slavernij, deel 1: Liefde & Angst
-) Een einde aan de slavernij, deel 2: Kennis & Onwetendheid
-) Een einde aan de slavernij, deel 3: Soevereiniteit & Verwarring
-) Een einde aan de slavernij, deel 4: Vrijheid & Controle
-) Een einde aan de slavernij, deel 5: Orde & Chaos
-) In het licht van voortbestaan
-) Leer je stressvolle gedachten onderzoeken
-) Leer hoe je elk onderwerp kunt bestuderen
-) Verantwoordelijkheid is vrijheid
-) Volg je hoogste passie met integriteit en zonder verwachtingen
-) The Power of Speech
Op het internet hebben de lezers de macht. Zij bepalen welke informatie de wereld rond gaat! U bent zich er misschien niet van bewust, maar als elke lezer een link stuurt naar 3 geĆÆnteresseerde personen, dan zijn er maar 20 stappen nodig om 3,486,784,401 mensen te bereiken! Wil je dat zien gebeuren? Gebruik je macht!
Dit stuk mag dan ook vrij door iedereen overgenomen worden op websites, blogs, of om door te sturen aan familie, vrienden, kennisen, collega`s, etc. Graag zelfs hoe meer mensen dit weten hoe beter. Zet a.u.b. wel de bron erbij zodat mensen zich er verder in kunnen verdiepen als ze willen.
Een nieuw gezichtspunt leren kennen? Iets geleerd en/of gelachen?
Overweeg een donatie. Voor details kijk op: La-La-La-La, geld? ![]()



























Ik word eerder bang van zo’n lange lap tekst? Kan dat echt niet wat korter?
Snelle Jelle [2] reageerde op deze reactie.
Ed.Rokx [13] reageerde op deze reactie.
Nou zeg, dat mag toch wel eens? Je kan het toch gewoon niet lezen. En anders lees je gewoon dit citaat: “Civilization, in fact, grows more and more maudlin and hysterical; especially under democracy it tends to degenerate into a mere combat of crazes; the whole aim of practical politics is to keep the populace alarmed (and hence clamorous to be led to safety) by menacing it with an endless series of hobgoblins, most of them imaginary.” H.L. Mencken, In Defense of Women (1918)
GEWELDIG STUK! Vooral ook duidelijk voor eenieder, lijkt me.
Sterk gelieerd, over de gevolgen van die tirannie, de vertwijfeling:
http://www.nachthemel.nl/index.php/27-eussr/249-alarm-waarom-vernietigt-de-nederlandse-politiek-ons-eens-zo-mooie-nederland
Het standaard verhaal, eeuwenoud!
Samengevat: maak mensen bang, onthoud ze informatie en maak ze wijs dat jij het allemaal snapt en weet; en als dat gelukt is bied je aan hen te beschermen. Maar dan moeten ze wel aan jou gehoorzamen.
Zo werkte de katholieke kerk eeuwenlang, zo werkt de Islam, het communisme, de global warming hype en alle overheden.
De enige doelstelling is om mensen te hersenspoelen naar jouw wensen zodat ze aan jou gehoorzamen. En vervolgens kun je doen wat je wil en roep je dat dit democratisch is besloten.
Dag vrijheid en welkom “zef gekozen” tirannie. Maar wel gekozen op basis van leugens.
Douwe Beerda [6] reageerde op deze reactie.
Kolere! sorry ik bedoel, colere (cultuur); bebouwen, bewerken, vereren, versieren, onderhouden. En; In brede zin wordt het gebruikt voor alles wat door de samenleving wordt voortgebracht; ‘cultuur’ wordt dan tegenover ‘natuur’ gesteld.
U schrijft: “Tirannie is vermomd als cultuur en wetgeving.”
En: “Het meest essentiĆ«le wapen van cultuur is de beperking van de vrijheid van meningsuiting.”
En: “Cultuur vraagt zich nooit af of de wet goed is. Je moet gehoorzamen, wat de wet ook zegt.”
Dat wat u schrijft is pure kwats. Er zijn in de wereld krachten die al het door u besprokenen nastreven. Dat die krachten gebruik maken van, en inspelen op, culturele aspecten en die aspecten cultiveren zie ik ook. Maar u kunt niet stellen dat cultuur de vijand van de vrije mens is. Cultuur is de vrije mens! Cultuur is geen vaststaande verzameling eigenschappen, beheerst door de happy few.
Cultuur vraagt zich …….. af of de wet goed is. U vulde op de stippeltjes ‘nooit’ in, ik denk dat ‘altijd’ meer op zijn plaats is.
U spreekt zich op dit punt namelijk tegen door het als gespreksonderwerp in onze cultuur te brengen. Uw uitingen op deze site zijn namelijk onderdeel van onze cultuur en u stelt zich daar critisch over op. Er wordt op gereageerd en zo is het onder de mensen, in de cultuur. Dat het niet de consensus is, doet daat niets aan af.
U schrijft: “Het meest essentiĆ«le wapen van cultuur is de beperking van de vrijheid van meningsuiting.”
In een cultuur bestaat consesus. Dit is een intrinsieke eigenschap van cultuur, zonder consesus geen cultuur. Consesus betekend echter niet dat alle binnen de cultuur vertegenwoordigden het eens zijn.
Neem zaken als petitie.nl, protesten, aangiften tegen het OM enz. deze tonen dat er altijd sprake is van een spanningsveld. Binnen dit maatschappelijk speelveld wordt dus continu aan de cultuur geschaafd en gepoetst. Geluiden die tegen de huidige consesus in gaan, worden inderdaad door een groot deel van de mensen binnen die werkelijkheid als onwenselijk gezien en weggehoond. Dat is ook logisch want er wordt aan hun realiteit geknaagd.
Het probleem dat u beschrijft zie ik meer als volgt: Er is geen sprake meer van een eerlijk speelveld. Er zijn binnen de groep die tot consesus moet komen (de cultuur) een aantal spelers die een bovenmatig grote invloed hebben op de besluit- en beeldvorming. Deze bovenmatig invloedrijke deelnemers hebben te veel invloed op de tot stand koming van wetten en regels. De weten en regels bevoordelen deze deelnemers nog meer dan al het geval was.
Dit leidt tot culturele de-stabilisatie. Nu moeten de spelers die het spel beheersen geweld gaan gebruiken om hu posities te handhaven.
Dit is een proces dat we door alle tijden zien. Altijd. En revoluties leiden tot nieuwe consensus en tot nieuwe on-evenwichten enz… Een proses dat cutuur terug brengt tot natuur. En zo is het cirkeltje weer rond.
Cultuur: het onderhouden, het bewerken van… Dat is dus wat wij hier doen, waarvoor dank!
Douwe Beerda [7] reageerde op deze reactie.
@rob [4]:
Juist dat is wat ik zo prachtig vond aan dit patroon. Het is een patroon wat al sinds het begin der tijden wordt gebruikt door mensen. Dus zodra mensen er bekend mee worden heeft het hopelijk minder tot geen effect meer op ze.
Mensen bekend maken met dit standaard patroon helpt in mijn ogen tegen alle soorten van tirannie, of het nou vanuit, kerken de overheid of de mainstream media komt.
@Patrick [5]:
Dit stuk komt uit een boek van rond de 155 paginas. In het boek wordt heel helder gedefinieerd wat precies onder cultuur verstaan wordt door de schrijver. In die zin is dit dus vooral een definitiekwestie. Ik zou eigenlijk willen zeggen. Lees het hele boek eens rustig door en probeer de definities van de lezer te begrijpen en binnen zijn definities is het heel logisch dat hij cultuur een wapen van het kwaad noemt.
De reden is simpelweg omdat hij elke vernietiging van vrijheid als kwaad bestempeld en cultuur eigenlijk de ongeschreven regels zijn waarmee mensen elkaar vrije wil de kop in drukken. Van vrouwenbesnijdenis tot aan het niet mogen dragen van roze kleding voor jongens in onze cultuur.
Patrick [10] reageerde op deze reactie.
Toch ook een nuance, na mijn aanvankelijke overenthousiastme van dit stuk: Je hebt evolutionare cultuur (vrijwillig, spontaan) versus door De Macht afgedwongen cultuur.(wetgever, religieus, etc.)
Een schitterend voorbeeld in deze is het algeheel rookverbod. (Transformatie van een cultuur waarbinnen roken bij die cultuur behoorde (acceptatie en normalisering op vrijwillige basis) tot een door De Macht afgedwongen NON acceptatie van het roken). Voor velen letterlijk een cultuurschok.
Ik denk derhalve dat we cultuur van kunstmatige cultuur zullen moeten weten te scheiden.
Voor het overige vind ik het nog steeds een prima betoog!
Evolutionair… die klote iphone weer! Ha ha ha!!
@Douwe Beerda [7]:
Ik heb in mijn reactie daarom ook eerst de definitie van cultuur gegeven. Als U er een alternatieve definitie op na houdt is het raadzaam die te geven. (alsnog?)
Blijft voor mij het punt dat ik maakte overeind. Consesus is wat cultuur tot realiteit maakt. Goed of slecht is een waarde oordeel. Een oordeel dat allen in context reeel is. Het geval van uw oordeel dat bv. besnijdenis slecht is. Dat is het in uw ogen, vanuit uw culturele achtergrond. (waar ik overigens begrip voor heb en deel)
Cultuur kan alleen uitgeroeid worden door iedereen solitair verder te laten leven. Een onmogelijkheid dus.
Douwe Beerda [12] reageerde op deze reactie.
Het is zaak dat wij zelf weer de meesters over onze cultuur worden. Een cultuur van openheid, handelsdrift, verdraagzaamheid en non-agressie. We laten ons gijzelen door een stel idioten met grootheidswaanzin, gefinacierd door psychotisch egoistische bankiers. Dat zijn de lui die baat hebben bij grootschaligheid, multinationale bedrijvigheid, wereldwijde handelsverdragen en schulden voor iedereen. (lees dit stuk eens, zeer verhelderend; http://www.langleveeuropa.nl/2014/10/structural-adjustment-programs-wanneer-hoge-staatsschulden-winstgevend-zijn/ )
Te stellen dat deze problemen voortkomen uit onze cultuur is de wereld op zijn kop. Wordt wakker.
@Patrick [10]:
Ja dat is prima maar dan is het toch puur een semantische discussie. Als jij een andere definitie gebruikt van cultuur als de schrijver van het boek dan is er helemaal niet een inhoudelijke discussie.
Patrick [14] reageerde op deze reactie.
@Naam * [1]: dan ben je niet snel yelle maar oh zo dom langzaam schaap
@Douwe Beerda [12]: Beste Douwe, ik heb de standaart definitie gebruikt en bij mijn post geplaats, jij publiceerd uit een boek gebaaseerd op een alternatieve definitie, maar geeft die definitie vervolgens niet. Ik tracht de discussie zuiver te houden, jij?
Douwe Beerda [16] reageerde op deze reactie.
Gewoon het grootste deel van de media negeren, dan kom je al een heel eind!
@Patrick [14]:
Ik ben niet geinteresseerd in een discussie. Ik geef aan je aan waar je informatie kunt vinden en vanuit welke context je dit stuk dient te bekijken. Als jij dat niet wilt doen is dat jouw keuzen maar wees jezelf er dan van bewust dat jij andere definties dan de schrijver van het boek waar dit stuk uit komt en dat je dus door je andere definities een niet optimaal begrip van dit stuk zult hebben.
Als je het stuk totaal in context wilt begrijpen raad ik je aan het hele boek door te lezen.
Toch bijt een stuk als dit zichzelf in de staart. Het stuk maakt bang .Bang voor machtigen, media, elite, enz. Dat kan terecht zijn hoor, maar ja dan maakt het dus toch bang. En daarmee doet het wat het wil voorkomen. Geachte auteur hoe ziet u dat?
Comments are closed.