Dat staat op Nujij. Dus zal het wel waar zijn. Alleen jammer dat het voor normale mensen zo moeilijk te volgen is. Maar wees getroost als u het ook niet snapt. U kunt ook doorleven on de gerustheid dat wij een betrouwbare roverheid hebben.*****
Het NU.jij-bericht volgt hieronder voor het geval u niet overtuigd bent.
DIJSSELBLOEM REKENT VOOR: MILJARD VERLIES LEVERT 52 MILJOEN OP
In 2013 (een kleine 2 jaar geleden) werd verzekeraar Reaal genationaliseerd. Een boekenonderzoek leerde dat de club 1,1 miljard waard was.
Gisteren werd bekend dat Reaal (ongedoopt tot Vivat) aan een Chinese verzekeraar werd verkocht. Voor 150 miljoen.
Blijkbaar heeft de accountant die in 2013 het boekenonderzoek voor het ministerie van financiën uitvoerde een kleinigheidje over het hoofd gezien: een boeking van 700 miljoen die ten onrechte aan de solvabiliteit van Reaal was toegerekend.
Minister Dijsselbloem heeft dat de Tweede Kamer in een brief laten weten. Naast het boekhoudfoutje heeft Reaal last gehad van de lage rentestand. Die twee verklaringen hebben de belastingbetaler dus 950 miljoen gekost.
Nee, zegt Dijsselbloem. De totale investering in SNS Reaal bedroeg 6,25 miljard. Hij schat dat de totale opbrengsten, al zijn die heel onzeker, 5,3 miljard bedragen. Omdat de Nederlandse financiële sector voor een miljard heeft meegeïnvesteerd, houdt de Nederlandse staat zelfs 52 miljoen over.
Wat een talent, om alles wat krom is, recht te praten.
950 miljoen verloren of 52 miljoen gewonnen. Tussen die 2 wereldbeelden zit slechts een miljard.
Het lijkt ons hoe dan ook een goed idee om de overeenkomst tussen opdrachtgever (het ministerie van financiën) en de accountant die het boekenonderzoek deed, eens uit te kast te trekken. Het artikel over aansprakelijkheden is vast de moeite waard.

Dat heet socialistisch rekenen. Geen hond die het begrijpt, maar de domme achterban is weer gerustgesteld met een “winst” van 52Mio.
Nu nog even zijn rekensommetje loslaten op de Griekse schulden en Griekenland is uit de financiële problemen; erger, Griekenland kan andere landen gaan financieren.
Naam * [4] reageerde op deze reactie.
Hoe groter de bedragen, hoe sneller er een miljoen of wat kwijt raakt.
En geen haan die er naar kraait.
Goed om zo iets te lezen. Wat een gekronkel. Maar zo gaat het ook elders in de financiële wereld. Alles wordt weg gemoffeld met onbegrijpelijke termen. Als het volk er maar niet achter komt. Begrijpen ze het overigens zelf nog wel.
@Maserati Teun [1]:
Dit soort rekenen stoomt hem klaar voor zijn volgende oplichters-baantje. Zwendelaar (en zijn voorganger) JK de Jager werkt tegenwoordig in de KPN directie, ik dacht als “chief financial officer”, wat een andere naam is voor “creatief boekhouder”. https://duckduckgo.com/?q=de+jager+cfo+kpn
Zo moeilijk is die wiskunde toch niet?
Griekenland vraagt € 60 miljard steun, door die te geven, besparen we 160 miljard bankfaillisementen; DUS!? hebben we 100 miljard winst.
Dat u die 60 miljard meebetaalt, maar niks van die winst merkt, is niet ons probleem.
Comments are closed.