Als je niks doet, kun je geen fouten maken. Maar als je niks doet maak je een fout.

vrijspreker.nlFlibje
Tips voor Flibje? Mail ze naar info@vrijspreker.nl

18 REACTIES

  1. Waaraan Ghandi het volgende toevoegt:

    “Je assisteert een kwaadaardig systeem het effectiefst door zijn orders en decreten te gehoorzamen. Een kwaadaardig systeem verdient nooit een dergelijke trouw. Trouw eraan betekent deelnemen aan het kwaad. Een goede persoon zal zich daar altijd met zijn of haar hele ziel tegen verzetten”

    De ‘almachtige god’ genaamd staat, ook bekend als ‘moedertje staat’, heeft last van pathologisch ziekelijk gedrag dat gekenmerkt wordt door gewetenloosheid en sociopatisch gedrag. Het is dwang wat de klok slaat. Ghandi stelt, anders uitgedrukt, dat niets doen in termen van niet gehoorzamen en niet voeden, een morele plicht is.

    In het conflict rondom de zoutmijnen stelde hij ook dat mensen gewoon hun gang moeten gaan, overeenkomstig natuurwetten. In de tegenwoordige tijd is de staat, zoals dat een god betaamt, alomtegenwoordig en schier almachtig (hoewel niet machtig genoeg om ervoor te zorgen dat mensen van Big Brother gaan houden, want liefde impliceert vrije keuze).
    Het leuke van de staat is dat er in de burgerij allerlei religieuze fanatici rondlopen die loyaal zijn aan aan hun god, de staat, en haar heilige boeken behoorlijk serieus nemen. Waardoor een vrij en natuurlijke omgang met medemensen nauwelijks mogelijk is zonder dwingend lastiggevallen te worden met religieuze verplichtingen, pardon, wettelijke verpilchtingen.

    Is het dan een fout om een morele norm te handhaven en te stellen “ik laat me niet dwingen” waardoor je door religieuze fanatici gedwongen wordt om vooral niet te leven? Of ben je dan de ‘laatste der Mohikanen’, een overblijfsel van de mensheid die beseft hoe een mens zou kunnen leven?

    Raymond [6] reageerde op deze reactie.

  2. Komplete onzin deze stelling. Als je meespeelt dan help je deze achterlijke matrix-realiteit juist in stand. Speel je eigen spel en niet dat van een ander is mijn motto. Ik moet altijd maar meedoen met de rest en een bepaalde kant kiezen van de media en zelfs van je eigen vrienden en familie moet je altijd maar weer een bepaalde kant kiezen en altijd maar weer dat idiote maatschappelijke spelletje meespelen. Ik kies helemaal NIKS. Zoek het lekker uit met jullie spelletjes. Als ik onrecht zie in mijn eigen echte tastbare realiteit (dus niet de nep-realiteit van TV en internet) dan zal ik daar zeker wat van zeggen of wat aan doen, ik ben zeker niet passief. Maar ik laat mij absoluut niet verleiden en misleiden om spelletjes mee te lopen spelen die ik zelf niet heb gecreëerd of om heb gevraagd.
    Er zijn namelijk nog mensen die nog wel helder en logisch kunnen denken. Nu de rest nog…..

    Overnight [4] reageerde op deze reactie.

  3. @Overnight [4]: Nou, dat zei Libje er niet bij, dus wat mij betreft is het gewoon weer de matrix die ons probeert te verleiden het spelletje mee te spelen. En de matrix is er op gebrand dat wij nu met ons brein in die matrix gaan zitten. Het ‘verdeel en heers’ spelletje weet je nog. Het wil dat ik een kant ga kiezen in het spel. Nu is de matrix bezig om ons een kant te laten kiezen tussen diegene die 100% in complotten geloven en diegene die daar compleet niet in geloven of mensen die 100% in en platte aarde geloven en diegene die in een ronde aarde geloven. Het maakt de matrix niet uit wat je gelooft zolang je jezelf maar in dat spel begeeft, dan heeft het macht over je. Zie je niet dat de matrix ons overal en altijd in het spel wil verleiden.
    Onthoud gewoon 1 ding: “de waarheid ligt altijd in het midden”.
    Kies gewoon geen kant, laat je niet verleiden in het matrix-spel. Blijf bij jezelf. Dan kan de matrix je niks maken!

    Rien [10] reageerde op deze reactie.

  4. @Nico [2]:

    Dat religieuze fanatisme zit u wel hoog , dat blijkt uit het tot heidens toe herhalen van termen , maar om de STAAT een religie te noemen gaat mij wat ver.

    We hadden niet al te lang geleden al hierover een uiteenzetting , en wel over het feit dat wij leven onder Romeins recht , maar de implicaties van dit feit , wil om een of andere reden maar niet hechten in dit forum.

    Leg mij eens uit wat bedoeld word met de term DE STAAT , want ik denk dat het gros niet eens begrijpt wat dit betekend , en welke wijzigingen er in 1984 hebben plaatsgevonden ?

    Nico [9] reageerde op deze reactie.
    Perspectief [12] reageerde op deze reactie.
    Henk [16] reageerde op deze reactie.

  5. @Raymond [6]: Herhaling is de kracht van de reclame, dat blijkt telkens weer.

    Een ander perspectief: De mensheid heeft last van een sociale kanker; agressieve cellen die ruimte opeisen en voedingsstoffen wegroven. Op die manier worden gezonde cellen verdrongen en verstikt. Waar komt deze kanker voor? Zowel in de burgerij als in het overheidsapparaat.

    Als oplossing voor kanker worden er drie remedies voorgesteld: Bestralen, chemotherapie of opereren. De modus operandi van overheidsdienaren. Burgers bestralen met vuile energie, kunstmatige informatie in omloop brengen (leugens, misleiding, rookgordijnen) of het mes erin en uit de roulatie verwijderen.

    Aardig gevonden, behalve dan dat de kankercellen in het overheidsapparaat vrijwel vrij spel hebben. En dat de vuile energie van bureaucratie ook het leven van goedwillende burgers zuur maakt. De veiligheid van de staat is kennelijk belangrijker dan de veiligheid van goedwillende burgers.

    Er was een tijd waarin bijvoorbeeld filosofen aandrongen op het kweken van een goed karakter en deugdzaam gedrag. Dat is kennelijk verleden tijd, aangezien wetenschappers een methode hebben geraffineerd (beloning en straf) om robots te produceren; mensen die het hen aangereikte programma afdraaien en zich niet langer druk maken over morele kwesties en ethiek. Ze worden zoet gehouden met brood en spelen, spullen, en zo verder. Brave New World…

  6. @Raymond [6]: The State, completely in its genesis, essentially and almost completely during the first stages of its existence, is a social institution, forced by a victorious group of men on a defeated group, with the sole purpose of regulating the dominion of the victorious group over the vanquished, and securing itself against revolt from within and attacks from abroad. Teleologically, this dominion had no other purpose than the economic exploitation of the vanquished by the victors.

    ~ Franz Oppenheimer.

  7. @Doc [13]: Uuh, dus omdat het woord robots wordt benoemt op deze website gaat het de goede kant op?
    Wat betreft commentaar slaat het wat dat betreft helemaal nergens op hier. Wat nou weer dan?… moeten we ons nu weer focussen op zogenaamde robots die in ons midden leven ofzo? Doet het er überhaupt toe of er robots zoals deze bestaan? Wat mij betreft niet. De krachten der beperking manifesteren zich nou eenmaal op oneindige wijze met als doel: ons mensen van onze authentieke zelf te houden en te weerhouden eens kritisch en serieus naar onszelf durven te laten kijken en zich daarnaast met onze energie te kunnen voeden.
    Dus ook de robots samen met de buitenaardse, de hybriden, de illuminati en de dwergkabouters etc etc hebben die specifieke taak om ons mensen af te leiden waar het nou allemaal echt omdraait. Mits al het genoemde überhaupt werkelijk bestaat, aangezien het nooit tastbaar bewezen is.
    Ja natuurlijk is het allemaal heel interessant om hier over te praten en net te doen of je er werkelijk alles van weet en die kunstmatige kennis op anderen te projecteren. Ik maak me er ook ‘schuldig’ aan, ik doe er hier en daar ook wel eens stiekem aan mee met het spelletje.
    Maar de buitenaardsen zijn nu natuurlijk niet meer zo in trek, daar is al zo veel over gezegd en heeft ons ego-brein weer een andere boeman nodig om ons vooral weer flink slachtoffer van de boze buitenwereld te blijven voelen. Zolang we maar niet kritisch naar ons zelf gaan kijken, zolang we dat innerlijke werk maar niet hoeven te doen.
    Dus ik zou zeggen, kom maar op met de robots, kom naar beneden en sla uw slag. Voor iedereen die alleen maar buiten zichzelf wil leven en niet aan zelfverantwoording wil doen…

    Nico [18] reageerde op deze reactie.

  8. @Kollinski [17]: Het is naar mijn idee treurig dat sommigen, vooral in de hoedanigheid van medewerker van een organisatie, niet verder komen dan het tot aan het pensioen hen aangereikte programma’s met werkinstructies af te draaien. De houding komt mechanisch over. Er zit geen sprankeling in een dergelijk leven. Daarmee is voldoende gezegd denk ik, want een mens is en kan meer!

    Metaforen kunnen vaak best leuk zijn om iets beeldend te verduidelijken. Maar… inderdaad, verbeter de wereld en begin bij jezelf. Makkelijk gezegd, maar om te beginnen zelfonderzoek en inspanningen om ‘het’ beter te doen is het beste wat een mens kan ondernemen denk ik.

Comments are closed.