De stukken voor Prinsjesdag zijn uitgelekt, zo vernamen we gisteren via de media. Alweer uitgelekt, zou een betere kop zijn geweest. Want er lekt ieder jaar wel wat uit.
In de wereld van politiek en bestuur gebeurt het ‘lekken’ nooit zomaar. Er is namelijk altijd iemand die er belang bij heeft. De eerste vraag bij zo’n bericht is daarom: Cui bono?.
De eerste berichten over de gelekte plannen bleken alleen maar goed nieuws te bevatten. Dat moet het kabinet wel goed uitkomen. Eerst het mea culpa van respectievelijk Mark Rutte en Diederik Samsom, daarna Mark Rutte bij het programma Zomergasten en nu opeens de doos met snoepjes, of sigaren uit eigen doos, als u dat een betere benaming vindt.
Wie denkt dat het allemaal zomaar gebeurt, is te naïef voor deze wereld. Er komen verkiezingen aan. Die zijn weliswaar pas over zes maanden , maar het zittende kabinet is na deze Prinsjesdag zo’n beetje uitgeregeerd. want afgezien van natuurrampen, aanslagen en andere crises is er na deze Prinsjesdag niet veel meer te doen voor de huidige regering, behalve de zaken beheren en naar de verkiezingen toewerken.
Dat laatste kon weleens de reden voor het lek zijn. Want zes maanden is lang genoeg om de kiezers alles te laten vergeten wat er sinds de vorige verkiezingen is gebeurd. Het heeft er alle schijn van dat het lek onderdeel is van een zorgvuldig geplande en geregisseerde aanloop naar 15 maart 2017. In de hoop dat de kiezers zich bij hun keuze laten leiden door de kaders die vanaf heden worden klaargezet door de actoren in dit spel.
Mijn advies is als volgt: politici zijn net mensen. Bij mensen blijkt steevast dat gedrag in het verleden de beste voorspeller is van gedrag in de toekomst. Als u wilt weten wat u in de periode 2017-2021 kunt verwachten van politici, hoeft u dus alleen maar naar hun track record te kijken. Dat is voldoende informatie. Verkiezingsprogramma’s lezen kan altijd nog, maar is niet per se nodig om te weten wat een partij gaat doen als ze de macht heeft.
Paul Verhaegh
“In de politiek gebeurt niets door toeval. Als er iets gebeurt, kun je er zeker van zijn, dat het zo gepland was.”
Franklin Delano Roosevelt.
Daar denk ik dan ook meteen aan bij de ‘complotserie’ van Een Vandaag. Sec naar de gebeurtenissen zelf kijkend, kan ik bijvoorbeeld niet zien, dat er een complot gesmeed is, maar als je uitspraken erbij neemt, wanneer politici in een onbewaakt moment een bui van eerlijkheid overvalt. Ook doet het me denken aan het bedankje richting New York Times, dat ze 40 jaar lang het regeringsstandpunt als onafhankelijke nieuwsgaring hebben gebracht.
Als de Nederlandse regering hier geen been in ziet, omdat ‘iedereen wel weet, dat de stukken bewust ‘gelekt’ worden’, dan is dat des te erger, want dan hebben ze zulke minachting voor de bevolking, dat je ze in hun ogen zelfs openlijk mag bedriegen. Iemand bedriegen en dat verbergen getuigt nog van een zeker respect; iemand bedriegen en ervoor uitkomen en het vervolgens weer doen, getuigt van geen enkel gesprek. Dan moet men niet vreemd opkijken, dat men in complottheorieën gelooft en ze in veel gevallen door onderzoek ook als complotpraktijk te ontmaskeren.
Dat Mark Rutte in Zomergasten ‘Pleur toch op’ zegt en Edith Schippers dat een week later in de Schoo-lezing dat dunnetjes in andere woorden herhaalt: voor de VVD gunstig toeval of onderlinge afstemming tussen Mark en Edith?
Mensen hebben echter ook een geheugen als een goudvis. Je zal ze dagelijks moeten confronteren met het MH17 debacle, met het referendum, met 1000 euro, met van der Steur en zijn bonnenbrigade, met de misstanden bij de belastingdienst, de enorme shitload aan regeltjes, met het EU gekrakeel. Doe je dat niet? Dan gaan de mensen weer rustig tussen de klamme lappen slappen en kleuren het eerste cirkeltje weer rood.
Believe me.
Astrid [3] reageerde op deze reactie.
Vilseledd [4] reageerde op deze reactie.
@Pendragon [2]: ik en meerdere van ons onthouden het wel, alle loze beloftes die gemaakt zijn , en dan als het rutte wat minder gaat ook nog het lef hebben om sorry te zeggen, wij (demonstratie groepen) houden alles in de gaten,geloof mij er staat nog wel wat aan te komen. verder zeg ik er weinig over.
Vilseledd [4] reageerde op deze reactie.
ergo [7] reageerde op deze reactie.
@Pendragon [2]:
Of met het aantal keren, dat Ard van der Steur aangeschoten wild is geweest, zo’n zeven keer.
@Astrid [3]:
Maar dan komt het verhaaltje weer, dat politici in coalitieland nooit beloften kunnen doen en wij zo stom zijn geweest hun zegsels als beloften te zien. En dan vindt de goegemeente dat een goede verklaring. Rutte heeft echter niet gezegd: “Wanneer wij een coalitie vormen, gaan wij ons er sterk voor maken, dat er geen cent meer naar Griekenland gaat,” maar: “Geen cent meer naar Griekenland!” Uit deze uitroep spreekt een behoorlijke vastberadenheid en de verzwegen gedachte, dat het niet uitmaakt in welke coalitie de VVD komt, dat punt zal verwezenlijkt worden.
ergo [5] reageerde op deze reactie.
@Vilseledd [4]:
Ik denk dat v.d. Steur daar speciaal voor is aangesteld, + de
belofte tzt een nog veel mooiere (beterbetaalde) baan aange-
boden te krijgen.
ze hebben allemaal een soort van parkinson vooral deze dame: https://www.youtube.com/watch?v=Zr1IDQ2V1eM
Keinstein [9] reageerde op deze reactie.
@Astrid [3]:
Ah, demonstratiegroepen ! Ik wens u veel succes en meen dat ook nog echt.
U beseft toch wel dat u in de msm zult worden weggezet als dan
wel ultra-linkse (uit de onderbuik sprekende) welhaast terroris-
tische groep, dan wel als ultra-rechtse, welhaast facistische
groep, al naar gelang.
De enige mogelijkheid is 100% niet stemmen, maar dat gaat in een land waar meer dan de helft van de bevolking afhankelijk
is voor vwb inkomen van de overheid uiteraard niet en nooit
lukken.
Ga me nu niet verder opwinden, denk dat het nu tijd is voor bier. En gelukkig bent ik al redelijk oud.
Raymond V. [8] reageerde op deze reactie.
@ergo [7]:
Ga me nu niet verder opwinden, denk dat het nu tijd is voor bier. En gelukkig bent ik al redelijk oud.
And yes , just leave it there , op het moment dat je denkt….het kan niet gekker , weet men de overtreffende trap , ieder incident weer te vinden , het acteren word steeds meer klunzig , en de situatie steeds ongeloofwaardiger .
En dan ga ik ook maar weer aan het bier , tja wat rest ?
@Doc [6]: En het ergste is nog wel dat zij zelf, Bill, de democratische partij en de media haar kandidatuur blijven ondersteunen wat uiteraard volstrekt onverantwoord is omdat je met zo’n ernstige ziekte geen enkele functie van enige verantwoording kunt uitvoeren.
Het boekje met zieke wereldleiders kan weer uitgebreid worden. Van 2009 tot 2013 was zij Minister van Buitenlandse Zaken waar ze o.a. de Benghazi affaire mocht overzien. Toen koos ze er zelf voor om haar termijn niet te verlengen. Blijkbaar is ze haar motivatie daarvoor nu weer vergeten.
haha uitgelekt ; gewoon opzet hoor;
P.D [11] reageerde op deze reactie.
@P.D [10]: o, ja; ik vind dat onze Mark monderiger wordt ; thja had Wilders die uitspraak gedaan stond heel nederland op zijn kop ??!!!!!!! naapers
Met dat lekken gaat het nieuws ook alleen nog maar over het lek en niet meer over de inhoud. Het is net als de gelekte emails van DNC: Het gaat alleen nog maar over Putin die achter het lek zat en niet meer over wat er in de emails stond.
Zelfs de SP is het met jullie eens.
Ik denk dat je gelijk hebt. “Bij mensen blijkt steevast dat gedrag in het verleden de beste voorspeller is van gedrag in de toekomst” De kans dat Rutte en Samson hun eurofielen, pedofielen en internationalisten kabinet kunnen voortzetten acht ik groot. Misschien nu aangevuld met steun van GL of D66 en de campagne is al lang begonnen.
Rutte met zijn grofgebekte commentaar de laatste tijd is ronduit potsierlijk. Begint hij aan het gilles de la tourette syndroom te lijden of zit er een Hill & Knowlton strategie achter? Jesse K. is net terug uit de USSA waar hij instructies van Uncle Sam heeft gekregen. Het is een complot!!1!!
t’is net als met geld
niemand is er vies van
Comments are closed.