Bij het woord “recht” denken veel mensen aan voordeel.
“Je recht halen” of “ik heb recht op”
Maar wat te doen als het “recht” juist geen voordeel oplevert?
Kun je dan afstand doen van dit recht?
Als het recht op een erfenis negatief uitpakt, dan kun je wel afstand doen. Uiteraard kost dit geld en het is de omgekeerde wereld, maar het is mogelijk.
Bij ontslagrecht is dit niet mogelijk.
Voor wergevers is het ontslagrecht vaak een grote verplichting i.v.m het doorbetalen bij ziekte, transitievergoeding,… Men gaat minder snel iets ondernemen of proberen door deze rompslomp, wat uiteraard weer nadelig is voor werknemers m.b.t de werkgelegenheid.
Maar ook voor werknemers is het ontslagrecht vaak ook een groot nadeel.
Een groep met een vaste baan wil uiteraard een bepaalde zekerheid behouden.
Deze groep klampt zich vast aan een werkgever, doordat men weet dat de overheid hun alles afpakt en verdeelt wat men heeft opgebouwd bij langere werkloosheid. Zelfs wanneer men met grote tegenzin naar het werk gaat kiest men voor zekerheid en niet voor onzekerheid bij een nieuwe baan met meer perspectief.
Maar wat als je geen vaste baan meer hebt, is dan het “recht” dan nog wel een voordeel?
Dan keert het recht tegen je als werknemer. De kans op een nieuwe vaste baan blijkt steeds kleiner te worden in kampioen flexwerk Nederland.
Werkgevers willen geen grote verplichtingen en zo worden zowel werkgever en werknemers gedwongen tot een derde partij in de vorm van een detachering of uitzendbureau.
Ouderen worden minder snel aangenomen door een grotere kans op ziekte en worden bij voorbaat al uitgesloten terwijl ze misschien niet eens ziek worden. Zonder het ontslagrecht zouden ze nog jaren kunnen werken.
Voor gehandicapten, mensen met een achtergrond of verhaal geldt hetzelfde.
Ze zijn levenslang kansloos door het ontslagrecht.
Ze worden vaak ongewild in de armen gedreven van allerlei socialistische Sjakies van Flodder, omdat ze geen mogelijkheid hebben om afstand te doen van het ontslagrecht en zelf te kunnen onderhandelen.
Voor de overige mensen met een lagere risicoprofiel voor een werkgever ongeacht een hoge of lage opleiding is de kans op een vaste baan ook steeds kleiner.
Als zowel de werkgevers als werknemers geen voordeel hebben bij dit recht behalve voor diegene die nu een vaste baan hebben, dan is er maar één oplossing.
Geen afschaffing, maar de keuzevrijheid om afstand te kunnen doen van het ontslagrecht net als bij het erfrecht.
ingezonden door H




















Ik heb afstand gedaan van mijn recht om echtscheiding aan te vragen van mijn vrouw. Hoewel ze wel de vrijheid heeft om mij de laan uit te sturen.
Daarnaast zijn wij bij de geboorteregistratie verzeild geraakt in een gedwongen kindhuwelijk met een vaderland en een ‘moedertje staat’. Een huwelijk dat we maar al te graag ontbinden, een vrijheid die niet automatisch gegund wordt. Bovendien zitten er nog wat haken en ogen aan de afwikkeling. Iemand een hak zetten door ‘m in een gedwongen relatie op te sluiten is één ding, maar de schade en smarten moeten bij afscheid rechtgezet worden.
Tussen werkgevers en werknemers is het maar de vraag wie nu eigenlijk wie uitmelkt. Als ik de verhalen zo hoor, lijkt het over en weer te gaan. Soms perst een werkgever er rendement uit, soms een werknemer. Hangt misschien ook af van het werkklimaat.
Voor hen die zonder willen: Er is altijd nog een nul-uren contract
Een arbeidsovereenkomst (contract) wordt éénzijdig ontbonden?
Een (verplichte) verzekering wordt éénzijdig aangepast ?
Wat is een contract waard?
Bij een baas werken moet verboden worden, en de baas ook!
Marcel [5] reageerde op deze reactie.
Individualist [10] reageerde op deze reactie.
@Philosoof G&R Eigenwijs [4]:
Dat zie ik niet zo. Ik ben 12 jaar ZZP geweest, nu arbeidsongeschikt, in de bijstand dus.
Maar dan heb je dus geen baas meer, je hebt een klant, ook wel opdrachtgever genoemd. Heldere afspraken, het gaat altijd om 1 klus. Is de klus af dan kun je gaan. Je kunt niet ontslagen worden, maar als je om een of andere reden verhinderd bent moet je zelf maar een vervanger regelen. En het blijft de klant, de opdrachtgever die bepaald hoe het eindresultaat eruit moet zien.
Lood om oud ijzer.
Van mij mag de werknemer/werkgever relatie gewoon blijven. Onslagrecht versoepelen, en al die collectieve regelingen (CAO, ZW, WW, WAO, WWB, enz.) afgeschaft. Werkgevers/zelfstandigen zijn gis genoeg om dergelijke regelingen zelf op poten te zetten als ze er behoefte aan hebben, en als de behoefte er is verschijnt er op een ware vrije markt vanzelf een marktpartij die dat aanbiedt.
jhon [6] reageerde op deze reactie.
Philosoof G&R Eigenwijs [7] reageerde op deze reactie.
@Marcel [5]: “Werkgevers/zelfstandigen zijn gis genoeg om dergelijke regelingen zelf op poten te zetten ” Dat dachten werkgevers&werknemers ook inzake pensioen (uitgesteld loon)!!
http://www.gedachtenvoer.nl/page/mijn-vijand-de-overheid.html
@Marcel [5]:
Geen baas, geen personeel, SAMENWERKEN dat is de oplossing.
In vrijheid en blijheid!
Zonder overheids bemoeienis!
De laatste reageerder heeft het begrepen.
Rechten zijn afgedwongen
In 1900 had je nog kinderarbeid. Kinderen die in de mijnen werkte de hele dag, dikwijls in de raderen van de machines werden getrokken, verpletterd.
Als het aan de VVD, het CDA en de (L)PVV ligt komen die tijden terug en heeft niemand zonder kapitaal wat voor recht dan ook
Nu al heb je sowieso amper rechten als werker. Willen ze je ontslaan ? Dezelfde dag sta je nog op straat, is een andere werker drie dubbeltjes goedkoper?, helaas, je past niet meer in het profiel.
Het voordeel aan geen rechten hebben, is dat ze dan niets meer valt af te pakken, wat de (L)PVV dus wel tracht te doen
Maar met iedere steek naar de werkende mensen toe, wordt er terug gestoken. Verlaag het loon en we saboteren je machines
Betaal Loon niet uit en er staan ineens twintig man met rood/zwarte vlaggen voor je toko, met foldertjes, waarin staat waarom ze beter niet naar je restaurant kunnen komen.
De anarchistische beweging hoeft geen concessies te doen aan een achterban en kan dus direct terug steken…..
@Philosoof G&R Eigenwijs [4]:
Haha. Een libertarier(?) die zegt dat een vrijwillig tussen twee personen aangegaan dienstverband verboden moet worden.
Vrijwillige relatie met werkgever? VERBIEDEN. (want daar gaan derden zoals philosoof over natuurlijk, en niet de betrokken partijen. Hoezo geen heerser?)
En samenwerken moet VERPLICHT worden.
Lang leve de vrijheid.
En natuurlijk de huistrol die het daarmee eens is, doch claimt dat zijn zogenaamde “anarchisme” voor vrijheid is.
Wat zijn die links-anarchistische ideeën toch zo heerlijk rationeel, vrijheidslievend en rechtlijnig.
Zoals ik eens zei: een contradictie in termen.
Het enige echte anarchisme is marktanarchisme. Links-anarchisten zijn narcistische control freaks die hun eigen ideologie willen blijven opdringen aan anderen, maar denken dat beter te kunnen dan een officiële overheid, en niet de tegenstrijdigheid kunnen zien.
Beste individualist
De huistrol is een linkse markt anarchist, om het specifieker te formuleren, een van de weinige aanhangers van het mutualisme en dus wel een linkse anarchist.
Afijn. Zoals ik al eerder opperde, dear individualist. Ik wil kapitalistische transacties niet verbieden.
Ik wil ze overbodig maken, waardoor ze zichzelf het zand onder de voeten vandaan halen
Het is met de progressie van stoom naar elektriciteit. De vooruitgang verbied het niet om stoommachines te gebruiken, maar het word gewoon overbodig. Zo zal het ook met kapitalisme gaan. Het word niet verboden door iets of iemand, het word alleen niet meer toegepast, omdat het arbitrair is.
Jammer dat deze misvatting nog steeds speelt en dus is mijn trollen niet overbodig, aangezien ik dit nu dus opmerk, deze misvatting
Een grappig voorbeeld van anarchisme, door mensen toegepast die niet eens anarchist zijn.
Vroeger kocht mijn broer weleens een Game en dan speelde we die.
Nu, via het internet gaan we naar open source Games, die net zo Tof zijn, maar dan gratis en collectief gefaciliteerd, door meerdere hobbyisten en getalenteerde mensen.
Dit is iets dat in de Entertainment sector wel meer voorkomt, juist door het anarchistische karakter van het net
Comments are closed.