De meest recente opnames van Vrijheidradio op Youtube
Als MP3 Downloaden:128kbps
In deze aflevering van Vrijheidradio behandelen we het volgende nieuws:

  1. Woede over koopkrachtplannen kabinet: ‘VVD is geen ondernemerspartij meer’
  2. Helft Nederlanders heeft geen vertrouwen in de politiek
  3. Burger: Politiek ‘niet eerlijk en niet transparant
  4. Minister Hoekstra maakt geesten rijp voor lange oorlog: ‘Er moeten offers worden gebracht’
  5. Veganistische moeder krijgt levenslang na dood zwaar ondervoed zoontje
  6. Haarlem gaat als eerste stad ter wereld vleesreclames verbieden
  7. Nieuw onderzoek toont aan: Met cannabis achter het stuur hoeft niet gevaarlijk te zijn
  8. Nachtclub in Australië verbiedt het staren naar vreemden zonder mondelinge toestemming
  9. Massa’s geld nodig om Europese energiesector te behoeden voor ‘Lehman-scenario’
  10. Terwijl de EU implodeert, plant het ‘radicale interventie’
  11. Californiërs word verteld elektrische auto’s niet op te laden dagen na verbod op verkoop gasauto’s
  12. Wat veroorzaakte stroomuitval in Californië? Klimaatverandering en slechte planning
  13. “Er zijn daar geen blanken”: Jackson’s watercrisis verklaard

Presentatie: Peter, Yoshi, Jan-Mark en Johan

15 REACTIES

  1. Valt mij op dat steeds vaker winkels dicht zijn met als reden ’personeelstekort’ op de voordeur. Ik heb dat al meegemaakt bij Etos, Holland and Barrett maar ook bij bakker Simon Meijssen.

    Ik vraag mij af waarom deze winkels geen personeel kunnen vinden? Ik vraag me af of het met oversterfte te maken heeft of misschien onredelijke eisen van die werkgevers i.v.m. corona?

    Heeft iemand een idee?

    • Misschien dat arbeidsloon de inflatie niet bijhoudt, maar het lijkt inderdaad wel een soort rapture waarbij een hoop mensen verdwenen zijn

    • Door alsmaar testen vallen de meeste buiten het normale werkcircuit! Lekker een week met vakantie?
      De overheid is de oorzaak hiervan in kader 20/30
      Zag laatst een paar gloednieuwe stenen aan de overkant van de straat bij zo n testburo, zei welke bouwvakker heeft deze laten liggen, of moeten deze stenen ook getest worden?

    • Omdat de meeste door beginnen te krijgen dat ze met een minimum loon geen ene malle moer verder komen.
      Vrijwel altijd ben je met een uitkering vele mallen beter af.
      Er komen toeslagen voor de huur en zorg op je af en nu weer een energie toeslag van 1300 euro.
      Allemaal bedragen waar je geen recht op heb met een minimum loon van ongeveer 1400 euro.
      Want je hoeft maar 1 euro boven de grens te zitten en je vist er net naast.
      En ergens geef ik ze geen ongelijk in dit land.

      En als je dan werkt voor een mager loontje maar elke maand weer het eind moet zien te halen, kan ik heel goed voorstellen dat vele denken, ik ben toch geen achterlijke wanneer ik elke dag naar me werk ga maar nog steeds in armoe moet leven met schulden.

      Ik denk dat je dit zelf wel had kunnen bedenken.
      En zeker bij de bedrijven die je opnoemt.

    • Belangrijke oorzaken zijn:
      1. De vergrijzing (veel ouderen stromen uit naar hun pensioen en weinig jongeren stromen in)
      2. Het ziekteverzuim (is verdubbeld en neemt toe, want tekort aan medewerkers zorgt voor grotere werkdruk bij de werkenden en dat geeft weer een hoger verzuim, wat weer tot hogere werkdruk leidt, etc)
      3. Te veel mensen die parttime werken en niet meer uren willen draaien, omdat ze zo al genoeg verdienen.
      4. Te veel mensen die voor de overheid werken of van een uitkering leven en dus niet beschikbaar zijn voor de marktsector.
      5. Te hoge oversterfte tgv corona(vaccinaties).

      https://www.ad.nl/werk/waarom-is-er-zon-groot-personeelstekort~aa458261/

  2. Heb ik:
    14. https://floriade.com/nl/

    Misschien werken al die verdwenen medewerkers wel daar.

    Nog een paar weken open volgens de website. Hoe zou het zijn met deze gezellige ambtnarenhobby?

    Hebben de Richard Bransons (Trump is taboe) van de gemeente Almere er net zo’n miljoenen-machine van gemaakt als de vorige keren? Miljoenen in de min welteverstaan…

    Zullen de verliezen tot staatsgeheim worden verklaard?

    Het laatste wat ik er over las was dat de verliezen in de tientallen miljoenen liepen. Dat vind de Almeerse belastingbetaler vast niet leuk nu er een hongerwinter voor de deur staat en de voedselbank overwerkt raakt.

  3. Door alsmaar testen vallen de meeste buiten het normale werkcircuit! Lekker een week met vakantie?
    De overheid is de oorzaak hiervan in kader 20/30
    Zag laatst een paar gloednieuwe stenen aan de overkant van de straat bij zo n testburo, zei welke bouwvakker heeft deze laten liggen, of moeten deze stenen ook getest worden?

  4. Ik denk dat alle door jullie genoemde oorzaken een rol spelen. Het lijkt er echter ook op dat er niet echt moeite wordt gedaan om openstaande vacatures te vervullen. Ik bedoel, plaats gewoon een vacature op je raam! Leg sollicitatieformulieren op de toonbank!

    Het lijkt er voor mij een beetje op dat men, i.p.v. een vacature, een probleem onder de aandacht wil brengen zodat er misschien iets nieuws gepresenteerd kan worden. De volgende stap in het nieuwe normaal? Onbemande winkels? Mensen die geholpen worden door robots?

    Men hamert op innovatie, ook bij boeren. Het gevolg van innovatie zal denk ik zijn dat steeds mensen werkloos raken. Ik heb het vermoeden dat de oplossing voor dat probleem ook al klaar ligt en slechts afgestoft hoeft te worden.

    • De technocraten van het WEF willen naar een volledig geautomatiseerde en gerobotiseerde samenleving.

      Japan is daar inmiddels het verst in. Ontwikkelingen daar worden gedreven door de vergrijzing (volledig geautomatiseerde zorg) en het feit, dat Japanners een hekel hebben aan buitenlandse arbeidskrachten. Bovendien is dat geen echte oplossing, want die mensen worden ook oud.

      Hier wordt ook steeds meer productie geautomatiseerd (ook in de creatieve dienstensector, denk aan AI ontwerpsoftware). Het WEF-idee is om over te schakelen naar het universeel basisinkomen (UBI). Zo kan het leven van individuele burgers nog beter worden beheerst, zonder dat de consumentenmarkt (waar al die robotfabrieken op draaien) in gevaar komt.

      • Dat heb je goed gezien Peter. We gaan inderdaad naar een volledig geautomatiseerde/gerobotiseerde samenleving. Alle windmolenparken en zonnepaneelparken worden niet aangelegd omdat mensen zoveel energie gebruiken maar ze zijn aangelegd om een heel leger aan apparaten zelfstandig te laten functioneren.

        Ik heb daar in de jaren negentig een voorspellende droom over gekregen maar ik ben niet erg technisch aangelegd noch heb ik daar belangstelling voor. Windmolen en zonnepaneel? Had ik nooit gezien en nooit van gehoord. Kortom, ik dacht: dat kan helemaal niet gebeuren. Nu leef ik zelf in die tijd waarvan ik dacht dat het nooit de realiteit kon zijn. Maar wat ik ook zag in die droom is dat die robotten óók de laatste mensen op Aarde (dus hun eigenaren) wilden vermoorden. Zo zit die techniek gewoon in elkaar. Gezichtsherkenning + warmtedetectie = moorden.

        Ik heb die droom verwerkt in dit item op mijn blog: https://www.hetrechtvaneenhuurder.nl/coronavirus-aka-piramidespel/

      • En over de consument en robot gesproken. Heb je weleens gezien hoe Zalando werkt?

      • Ja, ze hebben volledig automatische mazijnen met order pick robots en autonoom transport. Dat maakt in de logistieke sector duizenden laagbetaalde baantjes overbodig.

        Je moet je wel realiseren, dat er tot nu toe altijd een evenwicht is geweest tussen automatisering en uitstoot van arbeid. Bij een hoge werkloosheid is arbeid goedkoop en stopt de meeste automatisering van arbeidsprocessen. Maar als arbeid schaars en duur is, zoals nu, dan gaat de automatisering verder, want dat is goedkoper. Robots werken ook 24/7 en zijn minder vaak en minder lang ziek.

        Probleem bij hoge automatiseringsgraad en veel uitstoot van arbeid is, dat er dan vraaguitval optreedt in de markt. De terugverdientijd van die robots wordt dan langer. Tot nu toe kon de dienstensector werk bieden voor werkloze productiemedewerkers, maar ook daar wordt steeds meer geautomatiseerd.

        Zelfs creatieve beroepen kunnen grotendeels automatisch worden uitgevoerd (met AI software). Musk waarschuwt voor deze ontwikkeling, omdat AI uiteindelijk kan leiden tot een intelligentie die groter is dan die van de mens. Dan zijn we idd de sjaak, zoals je beschrijft Musk pleit met zijn bedrijf Neuralink voor een samengaan van mens en AI onder het motto ‘if you can’t beat them, join them’.

        Die vraaguitval wil het WEF oplossen met het basisinkomen. Maar dan heeft de staat ons nog meer in de tang.

      • Een robot zal zeker voordelen hebben maar heeft ook grote nadelen. Met een mens kun je communiceren terwijl je een apparaat alleen kunt programmeren.

        Stel je vervangt de security in een winkelcentrum door een robot. Stel die robot gaat op een gegeven moment kapot en de leverancier doet daarna een verkeerd programma in het apparaat en die robot schiet vervolgens op alles wat beweegt in het het winkelcentrum. Hoe stop je dat? Wie is verantwoordelijk? Gevangenisstraf voor de robot?

        Het is bij apparaten slechts een kwestie van een verkeerd programma in het apparaat stoppen terwijl wij nooit vraagtekens zetten bij de mensen die deze programma’s ontwikkelen.

      • Het zal bij een bewakingsrobot niet gauw voorkomen, maar een zelfrijdende auto kan altijd iemand aanrijden. In dat geval is de eigenaar aansprakelijk.

        Is het ongeval te wijten aan slechte software dan kan de eigenaar zijn schade verhalen op de fabrikant.

        Zowel de eigenaar als de fabrikant zijn daarvoor verzekerd. Dat is nu ook al zo. Als een installateur een elektrisch apparaat verkeerd aansluit en jij komt daardoor bij het gebruik om het leven, dan kunnen je nabestaanden een schadebedrag bij de installateur claimen. Hij heeft daarvoor een beroepsaansprakelijkheidsverzekering (mooi scrabble woord 😁).

Comments are closed.