Al decennialang heft de overheid belasting over belasting.
Er wordt Omzetbelasting (BTW) geheven over de ‘omzet’ van grondwaterbelasting, de belasting op leidingwater, de afvalstoffenbelasting, de brandstoffenbelasting en de energiebelasting.
Volgens de Wet op de Omzetbelasting is heffing van BTW over belasting gewoon onrechtmatig.
De energiebelasting op elektriciteit en gas zelf is geen belastbare prestatie van een energiebedrijf. Volgens de wet behoort die belasting niet belast te worden. Bovendien mag ook volgens Europese richtlijnen geen belasting over belasting geheven worden.
Zelfs als politici een regeltje zouden kunnen vinden uit het verleden dat belasting over belasting juridisch zou goedkeuren, dienen ze dat in alle redelijkheid niet eens te willen. In 2008 alleen al wordt 144,2 miljard aan belastingen geheven. Een behoorlijke volksvertegenwoordiging zou streven naar minder belastingen, meer besteedbaar inkomen en vooral betere besteding van belastinggeld. ‘Fatsoen moet je doen’, begint bij het simpelweg niet langer dubbel belasten van burgers. Politici dienen daarom nu eindelijk te stoppen met het heffen van belasting over belasting!
Wil jij dit ook
Via de niet-politieke community Belastinglobby.nl kan iedereen
Belastinglobbyist worden en wekelijkse acties tekenen.
www.belastinglobby.nl









Doorsturen
Printen









Getekend. Zal het zin hebben? Wel altijd doen, maar toch. Deze overheid laat zich helemaal niets meer aan ons gelegen liggen. Het wordt de hoogste tijd voor burgerlijke ongehoorzaamheid.
antonia reageerde op deze reactie.