Beluister de podcast via Spotify

In deze aflevering van Vrijheidradio behandelen wij het volgende nieuws:

Presentatie: Peter, Yoshi en Johan

3 REACTIES

  1. Volledig off-topic, maar ik zet de links hier maar even neer. Ik werd er weer aan herinnerd door dit artikel op LewRockwell.com: https://www.lewrockwell.com/2025/05/chuck-baldwin/the-new-radical-right/

    Er is een groep, laten we ze teleurgestelde libertariërs noemen, die een nieuwe stroming zijn begonnen genaamd: the Dark Enlightenment, ook wel eens neo-reactionairen of NRx genoemd. Belangrijke namen hierbij zijn Nick Land en Curtis Yarvin. Soms wordt ook Hans Hermann Hoppe vermeld, ofschoon ik daar mijn twijfels bij heb, wat niet wegneemt dat hij wel veel invloed heeft gehad op met name Curtis Yarvin en zijn alter ego: Mencius Moldbug.

    In wezen sluiten hun ideeën nauw aan bij een technocratie. Opmerkelijk is dat Elon Musk tijdens de verkiezingscampagne heeft gezegd dat hij niet alleen MAGA is, maar zelfs dark MAGA. Daarmee legt hij een link naar de donkere verlichting. Ook van Peter Thiel zijn uitspraken genoteerd waarin hij sympathie uit voor de beweging. Hieronder twee lange artikelen van Iain Davis die een en ander heeft uitgezocht. Voor wie dat interesseert.
    https://unlimitedhangout.com/2025/03/investigative-series/the-dark-maga-gov-corp-technate-part-1/
    https://unlimitedhangout.com/2025/03/investigative-reports/the-dark-maga-gov-corp-technate-part-2/

  2. “Kamerleden boos over salaris NOS-directeur”

    Een tijdje geleden opperde ik de term “OpperParasiet”. Dat deed mij afvragen: “Wie o wie zou de OpperParasiet van 2025 kunnen zijn?”. Als het een wedstrijd zou zijn. Een soort van Miss-verkiezing. Met als trofee een lintworm op sterk water of zoiets.

    Maar er is zoveel aanbod dat het kansloos is. Elke dag is er wel een OpperParasiet in het nieuws. Zo eentje die bij een normaal bedrijf nooit wordt aangenomen maar bij de ambtenarij zo 1-2 balkenendes per jaar krijgt voor een beetje aanwezig zijn als ZZP’er met een vaste aanstelling.

    De Staatsomroep (waar alleen je oma en opa nog naar kijken) is misschien de plek waar de meeste kandidaten zijn te vinden. Lekker sjoemelen met BV’tjes en productiehuizen en het is jackpot met het geld van de anderen. OpperOpperParasiet daar.

    Maar Kabinet (zonder) Wilders I ging die subsidiespons toch afschaffen? Helemaal Afuera! dus. Hoever zijn ze daarmee?

LAAT EEN REACTIE ACHTER

Vul alstublieft uw commentaar in!
Vul hier uw naam in