Op 11 September plaatste de Vrijspreker een fantastisch verhaal (conspiracy theory) als misplaatste hommage aan de slachtoffers van de aanslagen van 11 september in de VS. Op wat ik verder beschouw als een kwaliteitsblog, is ’t bedroevend te zien dat ’t ongeloof om wat die fanatieke baarden destijds klaarspeelden elke rationele analyse in de weg lijkt te staan.
’t is haast onwerkelijk te zien dat een publiek wat zo weinig vertrouwen heeft in het kunnen van de overheid, denkt dat omdat ’t hier zou gaan om een grootschalige aanslag door zogenaamde ongeletterde Oosterse grotbewoners, ’t niet anders kan zijn dan dat die zelfde overheid die in al ’t andere faalt, dit wel in scène gezet MOET hebben.
Waarom een overheid er in zou slagen om midden in New York de twee hoogste kantorentorens met explosieven op te blazen onder ’t toeziend oog van acht miljoen mensen, maar er niet in slaagt ook maar enkele massavernietigingswapens in de Irakese woestijn te planten, blijft uiteraard een groot vraagteken.
Edward Feser doet op TechCentralStation een goede poging de aanlokkelijkheid van de 9/11 samenzweringstheorieën te verklaren.
Lees zijn volledige artikel We the Sheeple? Why Conspiracy Theories Persist.
“If our believing that the earth is round benefits globe manufacturers, it would be stupid to conclude from this that it must really be flat after all. Similarly, if our believing that 9/11 was caused by a bunch of jihadist fanatics acting without help from any government conspiracy somehow benefits the Bush administration, that is simply no reason whatsoever for doubting that it really was so caused.”
Zie ook Noam Chomsky Makes Sense.
“It (the conspiracy theories around 9/11) is diverting people from important issues…It is taking away energy from serious issues to ones that don’t matter.”

























[23]
En 9/11Myths geeft goede antwoorden op veel van die zogenaamd verdachte zaken.
Want die conspiracy-mensen komen nooit verder dan wat algemene vaagheden en verdachtmakingen.
Terwijl zij die ontzenuwen vooral zeer feitelijk materiaal aandragen, diepgaand onderzoek hebben gepleegd (Popular Mecanics), gesproken hebben met vele deskundigen en betrokkenen, en gewoon met feiten zeer veel kunnen verklaren.
En bekijk ook eens de zeer integere film Flight 93. Gebaseerd op FEITEN!
Dat ‘vreemde’ paspoort b.v.
Dat niets toevoegt aan het gebeuren.
Dat gevonden werd, evenals, juwelen, foto’s, credit-cards, portemonnees, schoenen en heel veel ander papier.
Maar zo langzamerhand begin ik te geloven dat die conspiracypeople helemaal geen behoeft hebben aan feiten, maar dat zij zich maar al te graag wentelen in vage beschuldigingen en verdachtmakingen.
Ik vind ze walgelijk.
Ook mevr. Hemelrijk is wat mij betreft van een voetstuk gevallen, sinds zij Loosechange aanbeval.
Screw Loosechange: uitstekende antwoorden.
[31] ‘Want die conspiracy-mensen komen nooit verder dan wat algemene vaagheden en verdachtmakingen.’
"Na 16 boeken en 25 jaar onderzoek verbaasde me niets meer. De wereld was een warrige rotzooi die waarschijnlijk niet te begrijpen en zeker niet te redden viel (…). In 1969 werd mijn Western technology and Soviet economic development gepubliceerd door de Stanford Universiteit. In drie dikke delen ging ik na hoe het Westen de Sovjet-Unie had gebouwd. Het werk leverde echter een onoplosbare puzzel op – waarom hebben we dit gedaan? Waarom hebben wij de Sovjet-Unie gebouwd en tegelijkertijd technologie naar Hitler-Duitsland gesluisd? Waarom probeert Washington deze feiten te versluieren? Waarom hebben wij tegelijkertijd onze eigen militaire kracht en die van de Sovjet-Unie opgepompt?"
"Tot ik een jaar geleden een twintig centimeter dikke stapel documenten ontving – niets minder dan de ledenlijsten van een Amerikaans geheim genootschap. Door de papieren blade-rend was me meteen duidelijk dat dit geen alledaagse groep was.
De namen betekenden Macht, met een hoofdletter M. Terwijl ik alle individuele leden natrok, verscheen een patroon… en de tot dan warrige werld werd kristalhelder".
Antony Sutton
http://en.wikipedia.org/wik…
Dan kunnen we het daarna weer over 9/11 hebben…
[28]
De staalconstructie van dat gebouw is wel degelijk in elkaar gestort. Het beton bleef overeind.
Maar, daar was alleen een brand.
Bij WTC was nog grotere structurele schade ontstaan door de inslag van de vliegtuigen en de ontploffing.
En het verschijnsel dat een loodzware losgeraakte top inzakte op een vloer die dit gewicht nooit kon houden, die vervolgens meezakte op de volgende vloer enz.
[32]
Lekker vaag.
Of moet de hoeveelheid boeken hier overtuigen?
Men kan zich met eenzelfde hoeveelheid boeken vermoeien die aantonen dat die USSR een groot succes was b.v.
[32]
En die vraag van Sutton kan nu ook worden gesteld:
‘Waarom hebben wij meegeholpen aan de opbouw van communistisch China 2006???’
Het antwoord is tamelijk simpel:
– ‘Wij’ hadden geen plan mee te helpen aan de opbouw van het communisme in China.
– ‘Wij’ kopen er graag de zeer goedkope spullen.
– ‘Wij’ willen er ook graag e.e.a. verkopen: zo’n grote markt.
– ‘Wij’ handelen liever, behalen liever voordelen, dan dat ‘wij’ ons verdiepen in de vraag of ‘wij’ het communisme in China aan het helpen opbouwen zijn.
Achteraf kan een intellectueel zo’n misleidende vraag gaan stellen, en suggereren dat ‘het westen’ opzettelijk en met machtswellustige bedoelingen heeft meegeholpen aan de opbouw van het communisme in China.
En dat al die kopende en verkopende zakenlieden en westerse burgers, slechts marionetten waren in de handen van enkele sinistere figuren van een geheim genootschap.
9-11, Martial Law, ‘Rise Of The Police State’ scene: 1:39:00 – 1:47:00. Normaal, regulier feestje met hapje en drankje onder vrienden?
http://video.google.com/vid…
China. Het antwoord is tamelijk simpel?
-Omdat wij ook torenhoge energieprijzen wilden.
-Voor onze burgers, voor onze bedrijven.
-Omdat wij ook totaal afhankelijk wilden worden met onze energievoorziening van de Russen.
-Omdat wij ook wilden dat laag geschoolde banen massaal uit het westen zouden verdwijnen. etc. etc. etc.
[35]
Alweer UI-TER-MA-TE SUG-GES-TIEF.
Geen feiten, slechts insinuaties.
Wie is die ‘wij’ in die zogenaamde antwoorden?
=De EU?
=De geheimzinnige figuren van het genootschap?
=Wijzelf, die bij Blokker, Kruidvat enz. goedkope rotzooi kopen?
=Blokker himself, die wel een markt ziet voor die leuke goedkope spulletjes?
=Andere inkopers, die goedkopere basisproducten kunnen leveren voor onze industrie?
WIE ZIJN DIE ‘WIJ’?
[36] Beek,
Wist je dat William Russel, stichter van Skull and Bones , beweerde tijdens z’n verblijf in Duitsland in 1833 geïnitieerd te zijn in een ondergronds chapter van de Illuminati ? 🙂
Het is eigenlijk wel jammer dat good old Anthony Sutton de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 2004 niet meer heeft mogen meemaken.
Groetz,
Cincinnatus.
[35]
Wil Kranige Karel torenhoge energieprijzen?
Wil Kranige Karel uitsluitend van de Russen afhankelijk zijn?
Wil Kranige Karel dat laaggeschoolde banen hier verdwijnen??
Wil Kranige Karel het communisme in China bevorderen voor zijn burgers? Voor zijn bedrijven?
Ik ook niet.
Wie zijn dus die ‘wij’.
U hebt zichzelf hiervan al uitgesloten?
Maar als haast iedereen dat doet, wordt zo’n ‘wij’ een wel zeer lege huls, slechts op een vermoeden m.b.t. anderen gebaseerd.
En zolang bijna iedereen dat vermoeden m.b.t. anderen in stand houdt, blijft het als een luchtkasteel daden en meningen be-invloeden.
Totdat een overgrote meerderheid inziet dat ook menig ander zijn vermoedens heeft gebaseerd op dezelfde vermoedens waarop men de eigen vermoedens heeft gebaseerd.
Dan klapt het.
[37]
So?
Zou best kunnen.
Maar wat heeft dit met 11 september te maken?
KraKa. suggereert: heel veel.
Conspiracy ?
Wel…in 1995 maakte ik op de website van de JBS voor het eerst kennis met de cynistere CFR en m’n eerste reaktie bij het lezen van wat de great Rovert Welch en co deze "insiders" toedichten ,was : dit klinkt behoorlijk bizar en obscuur.
Maar geleidelijk aan begon het mij te dagen dat , om het met John Denver te zeggen : "You might say I found a key for every door"
Het wordt allemaal heel duidelijk, heel overzichtelijk , heel voorspelbaar als je aanneemt dat dit gewoon klopt…de stukjes van de puzzel vallen in elkaar.
Is dat een bewijs ?
Allicht niet, maar goed genoeg voor mij…
http://www.bestwriters.com/…
Groetz,
Cincinnatus
Veel plezier indymedia kleuters met:
http://nistreview.org/
http://wtc.nist.gov/
http://www.abovetopsecret.c…
Nja, had jou toch iets hoger ingeschat Cincinnatus.
[39] Beek,
Met 9/11 ?
Misschien niks.
Ik wijs gewoon op het grappige feit dat de president van de USA lid is van een geheim genootschap (S&B) (en dat staat vast) waarvan de stichter zou gezegd hebben geïnitieerd te zijn in een offspring van de Bavarian Illuminati…Russel heeft zogezegd het de heilige vlam in Duitsland gaan halen en dat in Yale opnieuw aangestoken.
Wat je en anderen daar verder wensen van te denken (en misschien heeft Russell heel het Illuminati-verhaal wel verzonnen (zoals later de Golden Dawn stichters hun "Duitse link" ook zouden hebben verzonnen)) ,moet jullie zelf weten.
Groetz,
Cincinnatus
[42]
Is G.W. Bush lid van Skulls and Bones??
Waar/wanneer is dat bevestigd?
[41] Jetze,
Je schatte mij duidelijk veel te hoog in.
Maar had ik hier niet es een lofzang op Linda Thompson en de militia-movement neergezet ? Toen moest je toch al onraad ruiken ?
En we hebben het toch al es gehad over Waco (Texas) ? En m’n enthusiasme voor
Carroll Quigley en "fire in the minds of men" van James Billington ? Ik heb zowaar nog een heel verhaal neergezet dat ik Bush ervan verdenk een hint voor insiders (een "inside joke , zeg maar) naar dat laatste werk te hebben neergezet in een beroemde speech van hem .
Kortom, m’n beste Jetze, je had het moeten weten…ik beken het deemoedig : ook ik behoor tot hen
( het lijkt wel een scene uit de "the invasion of the body-snatchers") die menen dat duistere puntmutsen in de achterkamertjes van goed bewaakte kastelen snode plannen smeden om te komen tot een wereldomvattende totalitaire dictatuur (hetgeen we ook wel "New World Order" noemen).
En 9/11-ongeacht wie er verder achter zat- komt de puntmutsen daarbij heel goed van pas.
Groetz,
Cincinnatus
[43] Beek,
Jetze z’n vriend alex Jones heeft een filmpje erover op z’n website :
http://www.prisonplanet.com…
maar allicht hecht je meer geloof aan NOVA :
http://www.novatv.nl/index….
(zie bijv ook
http://www.cbsnews.com/stor… )
Overigens waren ook de oude president Bush en diens vader senator Prescott Bush lid van S&B.
Groetz,
Cincinnatus
op ngc was een hele christelijke zondag.. over de tempeliers en de vrijmetselaars.. Ook een samenzwering? wellicht? we weten het niet, dus is er ruimte voor fantasie!
Het spreekt tot de verbeelding.. Voor libertariers is soms erg aanlokkelijk te geloven dat de lezing van de overheid 100% bullshit is. Zo houden ze ook van Atkins, het invriezen na de dood etc. etc. libertariers zijn soms erg anti-anti. Prachtig, vaak ook heel tercht! Maar niet alles wat anti-overheid of anti-bush is, is daarom ook goed en juist.
Rationaliteit is het enige wat mensen van andere dieren onderscheid! Dus ik vind het een prima artikel, en dat de overheid misschien kennis had, dat kan best, maar dat is niets nieuws, dat noemen we "politiek".
Als bush echt zo goed was, had hij de media ook al in zijn zak gehad, en waren er idd al lang de meest verschikkelijke wapens gevonden. (wellicht zijn die ook gevonden, maar houdt men het liever stil, omdat ze door henzelf of bevriende naties zijn geleverd, weer politiek en ik weet het niet).
Daarnaast moeten mensen die geen Werktuigbouwkunde, scheikunde of natuurkunde hebben gestudeerd, niet te hard van stapel lopen als men niet het hele vliegtuig of delen er van vind. Bij een goede brand, blijft er niets over (metaalbranden, kijk maar eens bij oud/en nieuw, al die mooie kleurtjes zijn lichtmetaal).
Via internetsites verspreid alles zich zeer snel. Prima, vind ik ook heel goed, maar de kwaliteit is niet altijd even goed.
Natuurlijk krijgen alternatieve complot theorieren maar aanhang, als er veel vragen zijn en blijven.. Maar pleiten libertariërs dan voor meer overheidsonderzoek.. Want wie wil en wie moet het betalen?
[38] Vermoedens?
"…De zichtbare wereldleiders zijn niet meer dan marionetten, die vanuit een achtergrond gedirigeerd worden.
President Theodore Roosevelt bevestigde dit al lang geleden. Hij beweerde: “Achter de zichtbare regering zit een onzichtbare regering op de troon, die aan het volk geen trouw en geen verantwoording schuldig is.”
Tijdens een bijeenkomst van Nobelprijswinnaars in Lindau (1978) zei de bekende joodse biochemicus George Wald het volgende: “Ik geloof niet dat in het Westen de regeringen werkelijk regeren. Volgens mij zijn het handlangers van grote financiële en industriële machthebbers. Er bestaan tientallen multinationals die als globale reuzen macht en immense rijkdommen vergaard hebben. Dat zijn niet alleen ondernemingen, het zijn wereldmachten. Hebben zij ook militaire macht? Natuurlijk hebben zij militaire macht. Kunnen ze macht controleren en aansturen? Natuurlijk. Ze zijn onze regeringen de baas.”
"President Salvador Allende van Chili stelde al in 1972 voor de VN vast: “De macht van deze concerns overschrijdt alle grenzen. We zijn getuigen van de openlijke strijd tussen multinationals en soevereine staten; de belangrijkste politieke, economische en militaire beslissingen van deze staten worden ondergraven door globale organisaties die door geen enkele regering of publieke organisatie gecontroleerd of ter verantwoording geroepen worden. De gehele politieke structuur van deze wereld wordt ondermijnd.”
De Russische generaal Leonid Ivashov verklaart in een interview: “Wij hebben te maken met de opkomst van een nieuwe geopolitieke supernationale kracht op het wereldtoneel. Deze geopolitieke kracht bestaat uit de rijkste families op deze planeet. Samen met de machtigste multinationale bedrijven oefenen zij de controle uit over alle landen en alle coalities van landen. Het werkelijke doel van deze elite is complete zeggenschap over Planeet Aarde.”
De heersende machten, waarvan George Wald, Allende en Ivashov spreken, bestaan uit een kleine… elitaire groep die gevormd wordt door de invloedrijkste en machtigste families van deze wereld. Deze families…waaronder de Rockefellers, de Warburgs, De Rothschilds, Dupont, De Astors en de Kennedy’familie houden de macht en het geld onder elkaar, door binnen eigen kring te trouwen."
http://www.vkmag.com/zaprud…
[47]
die zegt …: "" De heersende machten, waarvan George Wald, Allende en Ivashov spreken, bestaan uit een kleine… elitaire groep die gevormd wordt door de invloedrijkste en machtigste families van deze wereld…""
1. Niet toevallig dat linxen altijd de "kapitalisten" ergens van de schuld geven … samenzweringen inbegrepen.
2. Power comes and goes… ook niet toevallig dat de Rockies, Warbs, Schildjes, Bruggemannen, Astors en Kennedies inmiddels letterlijk in het niet zijn gedaald. Zulks vergeleken bij de Gates, Buffets, Waldens, en nog een rits anderen.
3. Waarom zouden de allergrootste mondiale bedrijven niet machtiger zijn dan menige "souvereine" regering? Per slot hebben zij de beste breinen in hun emploi. De meeste politici en regeringen bestaan uit gewetenloze en obtuse geteisem volk. En alleen in de VS vindt regelmatig wat kruisbestuiving plaats tussen de politiek en het bedrijfsleven en vice versa.
4. Het valt echter niet te ontkennen dat aan de bottomside echter ook de meest misserabelen en grootste maatschappelijk faillures in Amerika te vinden zijn, waaronder ook de zij die pathologisch in allerlei conspiraties en complotten geloven … en vaak erger zijn dan de afgestompte Jihadgangers. Zoals de Mormonen met hun "gouden platen" …
[19]
ACP,
You hooted?
[48]
"Hoe ik de toekomst zie?
Chaos, verwarring, en uiteindelijk een gevecht tussen
het individu en de staat.
Het individu is echter sterker en zal zegevieren.
De staat is een fictie die door Hegel* en zijn aanhangers geheiligd wordt om het individu te controleren.
Vroeger of later zullen de mensen ontwaken, eerst
moeten we de ‘val’ van "Rechts" – "Links" van ons afwerpen.
Dit is een ‘Hegeliaanse val’ om te kunnen verdelen en heersen.
Het gevecht gaat niet tussen links of rechts,
het gaat tussen ons en hen".
Antony C. Sutton
[50]
Dacht dat wij het a priori over Nederland hebben, waar HET probleem echt niet de MPP ( Majesteit en Politieke Pachters) overheidsmachtspiramide is … maar de grote meerderheid van onderdanige en lagstaande individuelen, die als stronttorren op de overheidsexcrementen subsisteren.
Want hier teert immers zowat iedereen op de netto opbrengst van 40% van alle "werkers" dat nog geen niet de helft van de totale bevolking telt. M.a.w. iedere echte echte werker, die geld voor het primair besteedbare nasjionale inkomen verdient, heeft hier vier anderen op zijn rug, en dacht je nu werkelijk dat die hem ooooit zullen loslaten? Of dat die behoete krijgen om te rebeleren, zoals KK zegt?
Vooral wanneer zij een door de overheid aangekweekte :swingvote block" vormen bestaande uit:
3 miljoen Drees-klanten, 2 miljoen vangnettenbewoners, 1,5 miljoen ambtenaren en hun kiesgerechtigde onmiddelijke familie, meer dan een miljoen vakbondsleden,een half miljoen studiebeurzenrecepienten en soepsiditietenhangers, plus nog eens minsten evenveel stemgerechtigde allochtonen. En dat op een 11 miljoen kiesgerechtigden … waarvan steeds een 20% wegblijft.
What’s KK smoking? Hier gebeurt echt NIETS … Overigens, de kansen zijn veel groter dat het gepeupel elkaar nog de schedels inslaat dan dat zij hier ooit gezamelijk de overheid overvallen …
[47]
Inderdaad: vermoedens.
Vage beschuldigingen, vage verdachtmakingen m.b.t. de betrokkenheid bij 9/11.
[51] ‘Of dat die behoete krijgen om te rebeleren, zoals KK zegt?’
http://www.vrijheidsstrijde…
Tis maar hoe je er tegen aan kjkt. Generalisatie in het algemeen doet mij in elk geval ook weer aan een eerdere Oosterbuur denken.
[52] MINDER dan vermoedens zijn voor Bush & co anders al voldoende om jou en je familie op te sluiten en je alle (grond)rechten af te nemen. Tegen alle internationale wetten en regels of overeenkomsten in. Oh, sinds vandaag mag er dan weer niet gemarteld worden. Tuurlijk niet.
Kijk liever naar de echte samenzwering, die voor iedereen zichtbaar, steeds met geweld en wreedheid toeslaat: het moslimextremisme dat zich zichtbaar gewelddadig verspreidt: nu ook al in Thailand.
[54]
Niet mij en mijn familie: maar lieden over wie sterke aanwijzingen bestaan dat zij meewerkten of meewerken aan plannen om willekeurig niet-aanvallende burgers, (vrouwen, kinderen, opa’s, oma’s, mannen) te vernietigen: net zoals dat gebeurde op 11 september.
[54] Als je dat wilt geloven? Mij best hoor. Ik staak mijn pogingen, we worden het niet eens. Maar dat hoeft ook niet, anders zou het hier direct ook weer zo saai worden.
[42] Skull & Bones is geen geheim genootschap; het is een elitair "fraternity", zeg maar een LSV Minerva in het klein. Velen die hier lid zijn hebben de connecties om in de politiek te belanden.
Nu wordt er over Minerva ook veel gefantaseerd en gesuggereerd; maar ik kan uit ervaring zeggen dat het gewoon een zuipclub is met wat leuke tradities en inderdaad een flink netwerk.
Ideaal voor wannabe-ambtenaren.
[45]
Cincinnatus,
Nja, Alex Jones mijn vriend?
Lever mijn kaart maar eens in na deze onzin.
kuddevee??
sorry, maar wat het instorten van de torens heeft bewerkstelligt staat nog helemaal niet vast.
Officiele lezing rammelt aan alle kanten en is wetenschappelijk nauwelijks onderbouwd.
Jammergenoeg wordt wetenschap nu langzamerhand politiek, want bepaalde vragen mogen niet meer gesteld worden… beetje zoals in Nazi-duitsland en de voorm. Sowjet Unie. En de media houdt zich ook zeer stil. Beetje zoals in Argentinie tijdens de vuile oorlog.
Verdiep je er maar eens in. Op internet vind je veel rotzooi, maar veel vragen zijn nog lang niet beantwoord.
Het grootste respect aan nabestaanden en slachtoffers is antwoord geven op dergelijke vragen, en veel wetenschappers en nabestaanden geloven de officiele partijlijn niet.
Zo misplaatst is het niet om vragen te stellen mijnheer Vrijspreker!! De officiele samenzweringstheorie, dat is pas moeilijk te geloven! (betekent niet dat ik de totalitaire kanten van de islam niet zie, zoals Albert S. suggereert).
Bovendien heb ik het idee dat opinies op TCS vaak een hidden agenda vertegenwoordigen…
Comments are closed.