Bits of Freedom: NCTV teruggefloten
Dit gaat over de bijstelling van een wetsvoorstel om de NCTV ook een “inlichtingentaak” te geven. Dat kwam gelijk aan het opzetten van een derde geheime dienst. De bijstelling van het wetsvoorstel gebeurde nadat Amnesty International en Bits of Freedom samen in de Tweede Kamer mochten komen vertellen waarom zij het wetsvoorstel onacceptabel vonden.
Het sleepnet komt er toch. Nederland, afluisterland.
… “Inclusiviteit” betekent in Nederland dat de overheid privacygevoelige gegevens gewoon door gaat spelen naar buitenlandse mogendheden. De CIA profiteert van de “inclusiviteit”.
Een citaatje uit het artikel: “En zo gaat het in Nederland nu altijd. Eerst mag de burger zich in een referendum (gehouden in 2018) uitspreken over de reikwijdte en wenselijkheid van een wet die grootschalig tappen van communicatie van hele wijken en buurten mogelijk maakt om vervolgens enkele jaren later via een aanvullende wet juist dat te gaan doen waartegen de burgers van Nederland in 2018 massaal “nee” tegen hebben gestemd.”
Lees en huiver. Geschreven door strafrechtadvocaat Arthur van der Biezen
Privacytoezichthouder: digitaal rijbewijs moet niet aan wallet worden gekoppeld
Het gaat hierbij uiteindelijk om de reikwijdte van het Europese identiteitsbewijs. Dat ID is praktisch hetzelfde als een Europees paspoort. Als over een “wallet” gesproken wordt is dit natuurlijk een elektronisch ID, waaraan de EU alle registers wil of kan koppelen: je bankrekening voor betalingsverkeer met de CBDC’s en de automatische incasso voor de overheid, je medisch dossier (inclusief je vaccinatie-uitsluitingsstatus), je bezittingen volgens het Europese Asset Register, je persoonlijke CO2-budget, je strafpunten in het rijbewijs-ontnemingssysteem, je “waarde” voor de publieke zaak en je strafpunten in je politieke gedragssysteem … Een ideaal speeltje voor toekomstige Kunstmatige Intelligentie, genaamd Dorknoper.
Verenigd Koninkrijk schuift kinderporno naar voren om encryptie te blokkeren; WhatsApp en Signal dreigen om uit het VK weg te gaan.
De omstreden “Online Safety Bill”, een wetsvoorstel waarmee socialmedia-giganten gereguleerd moeten worden geeft de Britse overheid de macht om techbedrijven te verplichten om materiaal van kindermisbruik te identificeren in privégesprekken. Het is vergelijkbaar met een wet die caféhouders verplicht om hun gasten af te luisteren; doen ze dat niet, wordt hun nering gesloten. Het voorstel ligt nu bij een ‘committee’ binnen het Britse Parlement.
Onze zusterpartij, de UK Libertarian Party, besteedt in een doorwrocht artikel aandacht aan de problematiek: Enerzijds wil je niet doorgaan voor promotor van kinderpornografie, anderzijds betreft deze inbreuk op de privacy allen. “but one thing’s for sure, we can’t let the government trample on our individual freedoms and personal privacy. That’s exactly what the proposed Online Safety Bill does.”
Velen vermoeden, dat het de Britse overheid, in dit geval toch wel echt de “deep state”, vooral te doen is om end-to-end encryptie tegen te gaan en de strijd tegen kinderporno als smoes naar voren schuift. Maar ze vechten waarschijnlijk een verloren strijd. End-to-end encryptie bestaat, en verboden, boetes en gedwongen bedrijfssluitingen zullen het gebruik ervan niet stoppen, integendeel.
Organisaties roepen wereldleiders op om encryptie te beschermenOm precies dezelfde problematiek gaat het in het gelijknamige artikel van security.nl. Wat in Engeland gebeurt is ook aan de gang in de Verenigde Staten (Lawful Access to Encrypted Data Act) en in de EU (het scanplan van de Europese Commissie).
Volgens het artikel hebben meer dan veertig organisaties “wereldleiders” in een open brief opgeroepen om encryptie, vrijheid van meningsuiting en andere mensenrechten te beschermen.
Wel, vanuit ons Libertair Perspectief menen we, dat de overheden in de genoemde landen deze bescherming niet meer bieden.
Waarom betalen we er dan nog aan?
Met dank aan de auteurs van het libertaire perspectief
Ik pak even een zin uit dit artikel:
Verenigd Koninkrijk schuift kinderporno naar voren om encryptie te blokkeren; WhatsApp en Signal dreigen om uit het VK weg te gaan.
Het gaat mij om de woorden na de ;.
Denkt er hier iemand dat whatsapp/signal/etc… werkelijk digitaal privé is?
Dat niemand kan meelezen?
Als jullie dit denken, tsjaa, wat moet ik zeggen…?